West Palm Beach 20. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)

 

Prezident USA Donald Trump dnes na Twitteri zverejnil ďalší odkaz kritizujúci prisťahovaleckú politiku Švédska. Napísal: “FALOŠNÉ SPRÁVY v médiách sa pokúšajú tvrdiť, že prisťahovalectvo rozsiahlych rozmerov vo Švédsku sa krásne vyvíja. NIE!”

Na snímke prezident USA Donald Trump

Švédska verejnosť prijala s počudovaním Trumpov výrok z piatka 17. februára, keď na zhromaždení na Floride vyhlásil, že v tejto škandinávskej krajine sa stal určitý závažný incident. Spomenul ho v súvislosti s teroristickými útokmi, ku ktorým došlo v Európe.

Nebolo jasné, o čom presne prezident USA hovorí, zo Švédska však v piatok večer nehlásili nijaké vážne bezpečnostné incidenty. Trump následne v nedeľu na Twitteri uviedol, že na mysli mal prípad, o ktorom sa dozvedel z televízie.

Prezident zrejme poukazoval na pasáž odvysielanú v piatok večer v programe “Tucker Carlson Tonight” americkej spravodajskej televízie Fox News. Tá informovala, že Švédsko prijalo vlani vyše 160.000 žiadateľov o azyl, ale iba 500 migrantov si našlo vo Švédsku zamestnanie. V správe Fox News sa ďalej uvádzalo, že v severskej krajine nastal i nárast násilia.

 

 

Príspevok Trump na Twitteri opäť kritizoval Švédsko zobrazený najskôr Hlavné správy.