Trump na Twitteri: Nikdy som Kima nenazval malým a tučným, prečo ma on stále uráža?

Washington 14. novembra 2017 (HSP/RT/Foto:TASR/Ahn Young-joon)
 
Donald Trump sa zdá byť sklamaný, že sa doposiaľ nepodarilo nadviazať priateľstvo so severokórejským vodcom Kimom Čong-unom a povedal, že nikdy nenazval Kima “malým a tučným” na rozdiel od Pchjongjangu, ktorý ho stále uráža
Ilustračné foto: Muž sleduje na TV obrazovke miestne správy, kde ukazujú amerického prezidenta Donalda Trumpa (vľavo) a severokórejského lídra Kim Čong-una

V dôsledku napätia, ktoré panuje medzi Spojenými štátmi a Severnou Kóreou, Trump nepriamo nazval vodcu krajiny “malým a tučným “, keď hovorca Pchjongjangu nazval Trumpa “senilným starcom”.
“Prečo ma Kim Čong-un uráž, a nazýva” starcom”, keď ja som ho NIKDY nenazval “malým a tučným”?” Napísal Trump na sociálnu sieť Twitter z Vietnamu počas svojho 12-dňového ázijského turné. “Aha, snažím sa byť jeho priateľom – a možno sa to raz stan”
Trumpove ázijské turné neprijali priaznivo Severokórejčania, ktorí považujú návštevu regiónu za diplomatické úsilie získať dostatočnú podporu na útok na Severnú Kóreu.
“Trump počas svojej návštevy odhalil svoju pravú povahu ako ničiteľ svetového mieru a stability a prosil o jadrovú vojnu na kórejskom polostrove,” uviedla hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí KĽDR v sobotu. “Bezohľadné poznámky senilného starca ako je Trump nás nikdy nemôžu vystrašiť alebo zastaviť náš pokrok.”
Pchjongjang reagoval na vyhlásenia Trumpa, ktoré urobili počas návštevy Južnej Kórey v stredu, kde povedal, že Severná Kórea je “ovládaná ako kult”, založená na “otrasnej viere v osud vodcu vládnuť”.
Nie je to prvýkrát, čo si lídri vymieňajú navzájom “urážky”. Trump opakovane nazval Kima “raketový muž”, zatiaľ čo severokórejský vodca používa na označenie Trumpa “senilný starec”.
“Určite a definitívne skrotím duševne zaostalého amerického senilného starca ohňom,” povedal Kim v septembri, po tom, čo ho prezident USA počas návštevy OSN nazval “raketovým mužom”.
“Spojené štáty majú veľkú silu a trpezlivosť, ale ak sú nútené brániť seba alebo svojich spojencov, nebudeme mať na výber inú možnosť, ako úplne zničenie Severnej Kórey,” povedal americký prezident vo svojej odpovedi. “Raketový muž je na samovražednej misii.”
“Vystrašený pes šteká hlasnejšie,” oponoval Kim. “Akcia je najlepšou voľbou pri zaobchádzaní so senilným starcom.” Stať sa priateľom s Kimom by bolo “veľmi, veľmi pekné”, ale nie som si istý, či sa to niekedy stane, vysvetlil Trump pri rozhovore s tlačou neskôr v nedeľu. “Mohlo by to byť zvláštne, ale je to možnosť,” povedal vedľa vietnamského prezidenta Tran Dai Quanga. “Ak sa to stane, mohla by to byť dobrá vec pre Severnú Kóreu … Ale mohlo by to byť dobré aj pre mnohé iné miesta a pre zvyšok sveta.”

ZDROJ >>

Komentujte :)