Washington 7. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Matt York)

Najstarší syn amerického prezidenta Donalda Trumpa dnes pred senátnym výborom pre súdnictvo uviedol, že sa nebránil získaniu informácií o “zdraví, charaktere a spôsobilostiach” Hillary Clintonovej, keď súhlasil s účasťou na minuloročnom stretnutí s ruskou právničkou.
Na snímke Donald Trump ml.

Donald Trump ml. sa tak vyjadril v úvodnom slove pred výborom Senátu, ktorý ho vypočúval za zatvorenými dverami. Hovoril o schôdzke, na ktorej sa v júni 2016 on a členovia kampane vtedajšieho prezidentského kandidáta Donalda Trumpa stretli s ruskou právničkou Nataliou Veseľnickou. Tá mu mala údajne poskytnúť kompromitujúce informácie o prezidentskej kandidátke Demokratickej strany Hillary Clintonovej.
Donald Trump ml. tiež pred výborom uviedol, že ani on, ani nikto, koho pozná, sa nespolčil s akoukoľvek zahraničnou vládou počas prezidentskej kampane. O jeho pripravenom vyhlásení pred výborom ako prvý informoval denník The New York Times, uviedla agentúra AP.
Na schôdzke v budove Trump Tower v New Yorku bol aj Trumpov zať Jared Kushner a Paul Manafort, ktorý sa o niekoľko dní nato stal šéfom jeho kampane. Trumpov tábor pritom dlho trval na tom, že nikto spojený s kampaňou nemal žiadne kontakty s Rusmi snažiacimi sa ovplyvniť americké prezidentské voľby. Samotný Trump mladší sa neskôr vyjadril, že Veseľnická mu nijaké informácie o Clintonovej neposkytla a stretnutie s ňou bolo pre neho len stratou času.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.