Trump: Maduro je zodpovedný za zdravie a bezpečnosť zadržaných lídrov opozície

Washington 2. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)

Biely dom odsúdil v noci nadnes zatknutie venezuelských opozičných vodcov Leopolda Lópeza a Antonia Ledezmu vládou prezidenta Nicolása Madura. Informovala o tom agentúra AP
Na snímke prezident USA Donald Trump

Spojené štáty považujú venezuelského prezidenta Madura za “osobne zodpovedného za zdravie a bezpečnosť” dvojice opozičných lídrov, povedal prostredníctvom vyhlásenia americký prezident Donald Trump. “Spojené štáty odsudzujú činy Madurovej diktatúry,” uvádza sa ďalej v stanovisku šéfa Bieleho domu, z ktorého citovala agentúra DPA.
Opoziční lídri López a bývalý starosta Caracasu Ledezma sú podľa Trumpa “politickí väzni zadržiavaní režimom protizákonne”.
“Spojené štáty považujú Madura – ktorý iba niekoľko hodín predtým verejne oznámil, že zakročí proti svojej politickej opozícii – osobne zodpovedného za zdravie a bezpečnosť pánov Lópeza a Ledezmu a všetkých zadržaných.” Biely dom ďalej vyzval k okamžitému prepusteniu všetkých väzňov.
Zvláštne jednotky venezuelskej polície vošli v noci na utorok miestneho času do domov opozičných lídrov Lópeza a Ledezmu, ktorí boli v domácom väzení, a o odviedli ich opäť do vojenského väzenia Ramo Verde.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.