Trump má favoritov na ministrov financií a dopravy

Washington 30. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Novozvolený americký prezident Donald Trump chce za nového ministra financií vymenovať 53-ročného investičného bankára, filmového producenta a politického sponzora Stevena Mnuchina

Napísala to dnes agentúra AP s odvolaním sa na nemenovaný zdroj z prostredia republikánov.

Na snímke americký republikánsky prezidentský kandidát Donald TrumpNa snímke Donald Trump

Mnuchinovu nomináciu by mal Trump oficiálne oznámiť dnes. Päťdesiattriročný finančník Mnuchin bez predchádzajúcich skúseností vo vládnej funkcii má za sebou 17 rokov pôsobenia v investičnej banke Goldman Sachs. V Trumpovej predvolebnej kampani mal na starosti finančné operácie. Počas tohto obdobia sa podľa AP zblížil s Trumpom i jeho rodinou.

Trump si ďalej z radov republikánskych politických veteránov vybral aj svojho favorita na post nového ministra dopravy. Do tejto funkcie plánuje obsadiť 63-ročnú Elaine Chaovú, bývalú ministerku práce a manželku lídra republikánskej väčšiny v Senáte a senátora za štát Kentucky Mitcha McConnella.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.