Washington 9. septembra 2019 (HSP/iarex.ru/Foto:SITA/AP-Alex Brandon)

Americký prezident Donald Trump je znepokojený stavom ekonomiky USA a svojím poradcom prikázal pripraviť kroky, ktorými by mohol Trump ako prezident reagovať na náhle zhoršenie situácie. Úlohou poradcov a asistentov je nebezpečné príznaky okamžite detekovať a upozorniť na ne

Na snímke Donald Trump

Americký prezident je znepokojený negatívnymi trendami vo vývoji amerického hospodárstva a protitrumpovské médiá tvrdia presný opak. Donald Trump tvrdí, že USA ohrozuje kríza a je potrebné zvýšiť dôveru Američanov vo vlastné národné hospodárstvo. Donald Trump sa vyjadril aj k diskutovaným opatreniam (daňové úľavy, aktualizovaná verzia dohody NAFTA s Mexikom a Kanadou, tlak na FED, …)

Donald Trump pozorne sleduje vývoj v USA, jeho poradcovia sa snažia upokojiť americkú verejnosť, ktorá znepokojene sleduje negatívne trendy vývoja v otázke čínsko-amerických vzťahov či stále markantnejšie oslabovanie americkej ekonomiky.

Za oslabovanie americkej ekonomiky môžu paradoxne odporcovia Donalda Trumpa, ktorí určujú agresívny charakter americkej zahraničnej politiky (agresívne vojny USA nesmierne vyčerpávajú) a ktorí odmietajú bolestné reformy americkej ekonomiky, navrhované Donaldom Trumpom, pretože americké reformy by oslabili ich zisky.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj