Washington 28. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)
 
Americký prezident Donald Trump viedol “dlhý a veľmi dobrý” telefonický rozhovor s juhokórejským prezidentom Mun Če-inom, ktorý deň predtým uskutočnil historické stretnutie so severokórejským vodcom Kim Čong-unom. Samotný šéf Bieleho domu o tom informoval v sobotu v príspevku na sieti Twitter, z ktorého citovali agentúry AP a Jonhap.

Na snímke americký prezident Donald Trump

Trump po telefonáte s Munom napísal, že “veci sa vyvíjajú veľmi dobre” a pracuje sa na určení termínu a miesta očakávaného americko-severokórejského summitu. Americký prezident zároveň oznámil, že sa telefonicky spojil aj s japonským premiérom Šinzóom Abem, aby ho oboznámil s vývojom v “prebiehajúcich rokovaniach”.
Lídri Severnej a Južnej Kórey sa v piatok stretli v pohraničnej dedine Pchanmundžom, kde ohlásili kroky smerujúce k oficiálnemu ukončeniu kórejskej vojny a zbaveniu Kórejského polostrova jadrových zbraní.
Trump v sobotňajšom tvíte uviedol, že sa teší na stretnutie s Kimom, ktoré je predbežne naplánované na máj alebo začiatok júna, keďže to “by už malo byť teda niečo”.
 
Príspevok Trump hovoril po medzikórejskom summite s Munom i Abem zobrazený najskôr Hlavné správy.