Washington 16. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Hatem Moussa)

Americký prezident Donald Trump vyjadril v piatok novú nádej, že bude možné dosiahnuť mierovú dohodu medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi, ktorú chce ako šéf Bieleho domu sprostredkovať. Urobil tak pred nadchádzajúcimi židovskými sviatkami, ktoré sú pre vyznávačov judaizmu začiatkom nového roka
Palestínska vlajka. Ilustračné foto

Počas piatkového telefonátu so židovskými lídrami, o ktorom informovala agentúra AP, šéf Bieleho domu povedal, že príchod nového roka “ponúka novú príležitosť na hľadanie mieru”. Trump v súvislosti s mierovým úsilím “veľmi dúfa, že do konca toho roka budeme svedkami významného pokroku” a verí, že dosiahnutie mierovej dohody je “niečím, čo sa môže naozaj stať”.
Trump dodal, že sprostredkovanie mieru na Blízkom východe bude pre neho najvyšším cieľom.
Prezident Spojených štátov pri tejto príležitosti vyjadril svoj “hlboký obdiv k židovskému národu” a potvrdil svoju podporu Izraelu. Zároveň odsúdil “tých, ktorí sa snažia podnecovať k antisemitizmu alebo rozširovať akúkoľvek formu hanobenia a nenávisti.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.