Washington 22. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Carolyn Kaster)
 
Americký prezident Donald Trump v pondelok informoval pohraničnú stráž a armádu, že dav migrantov, ktorý sa z Hondurasu cez Mexiko blíži k hraniciam USA, predstavuje ohrozenie štátu. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News

Na snímke Donald Trump

Trump tiež na Twitteri uviedol, že Washington v súvislosti s davom migrantov blížiacim sa k mexickým hraniciam so Spojenými štátmi “zastaví alebo v podstatnej miere obmedzí” pomoc poskytovanú Guatemale, Hondurasu a Salvádoru.
“Guatemala, Honduras a Salvádor neboli schopné zabrániť ľuďom, aby opustili svoju krajinu a prichádzali nelegálne do USA. Okamžite začneme zastavovať alebo zásadným spôsobom obmedzovať mohutnú zahraničnú pomoc, ktorá im je bežne poskytovaná”, napísal na Twitteri americký prezident.
Tisícky stredoamerických migrantov smerujú od nedele cez Mexiko na sever do USA aj napriek úsiliu Mexika a Guatemaly poslať ich späť. Takzvaná “karavána” migrantov unikajúcich pred násilím a chudobou sa zhromaždila minulý týždeň na hranici Guatemaly s Mexikom s cieľom dostať sa do Spojených štátov.
Podľa neoficiálnych odhadov sa približne 4000 migrantom podarilo prekročiť v nedeľu hranicu s južným Mexikom a sprevádzaní políciou sa vydali na cestu na sever.
 
Príspevok Trump: Dav migrantov blížiacich sa k hraniciam USA predstavuje ohrozenie štátu zobrazený najskôr Hlavné správy.