Washington 5. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Carolyn Kaster)

Americký prezident Donald Trump v pondelok navrhol, aby sa republikáni aj demokrati dohodli na sprísnení kontroly predaja zbraní a spojili to s jeho reformou v oblasti migrácie, informovala agentúra AFP

Na snímke Donald Trump

“Republikáni aj demokrati sa musia spojiť a zaviesť prísne posudzovanie spôsobilosti držiteľov zbraní a prípadne túto legislatívu skombinovať s nevyhnutne potrebnou imigračnou reformou,” napísal na Twitteri Trump.

Americký prezident by mal v pondelok prehovoriť k obyvateľom USA v súvislosti s dvoma víkendovými ozbrojenými útokmi v Texase a v Ohiu, pri ktorých prišlo celkovo o život 29 ľudí.

“Nikdy nesmieme zabudnúť na nich (na tieto obete) a ani na mnohých, ktorých takýto osud postihol v minulosti,” povedal prezident, ktorého citovala agentúra AP. Dodal, že z tragických udalostí v Texase a v Ohiu musí vyjsť niečo “dobré, ak nie skvelé”.

Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu, v má väčšinové zastúpenie Demokratická strana, vo februári schválila zákon o kontrole zbraní zahŕňajúci aj zmeny v oblasti posudzovania spôsobilosti na získanie strelnej zbrane. Zákon však nenašiel podporu v Senáte, v ktorom majú prevahu Trumpovi republikáni.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj