Praha/Washington 24. októbra (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)
 
Prezident USA Donald Trump zaslal blahoprajný list k 100. výročiu vzniku bývalého Československa najvyššiemu českému predstaviteľovi Milošovi Zemanovi

Na snímke Donald Trump

Text písomnosti zverejnil na svojich webových stránkach v stredu prezident ČR.
Odosielateľ v mene ľudu Spojených štátov amerických v ňom gratuluje občanom Českej republiky k blížiacemu sa výročiu vzniku Československa pred 100 rokov.
“Spojené štáty sú hrdé na úlohu, ktorú zohrali pri založení Československa pred 100 rokmi, a tešia sa na pokračovanie partnerstva a priateľstva medzi našimi krajinami,” napísal prezident USA.
V tejto historicky významnej chvíli “je posilňovanie nášho spoločného západného puta dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. USA a ČR sú pevnými spojencami, ktorých spájajú hodnoty, na ktorých sú postavené naše demokracie, a ktorí sú oddaní spoločným prioritám bezpečnosti, slobody a prosperity. Vaša silná podpora pokračovania českej misie v Afganistane i po tragickej smrti troch českých vojakov 5. augusta pripomenula obete, ktoré prinášajú tí, ktorí spoločne bránia slobodu a naše demokratické hodnoty, a to v súčasnosti i v ďalších rokoch”, konštatuje sa v liste Donalda Trumpa, ktorý dostal český prezident.
 
Príspevok Trump blahoželal Zemanovi k 100. výročiu vzniku Československa zobrazený najskôr Hlavné správy.