Washington 03. júl 2017 (HSP/NYT/Foto:Twitter)

Prezident Trump včera v nedeľu zverejnil krátke video na svojom účte na Twitteri, v ktorom je zobrazený fiktívny zápas v ringu, pričom hlava porazeného bola nahradená logom CNN

Video s dĺžkou asi 28 sekúnd je upravený klip z vystúpenia Trumpa vo WrestleManii, každoročnom profesionálnom wrestlingovom zápase. Klip sa končí označením loga CNN ako “FNN: Fraud News Network” (Sieť podvodných správ, pozn. red.)
Videom v horšej kvalite súčasný prezident vyjadril svoj vtipný postoj, ako bojovať proti falošným správam. V posledných dňoch mal viacero vyjadrení na médiá ako CNN či MSNBC, kým obhajoval použitie sociálnych médií a označil sa za “moderného prezidenta”. Otvorene uvádza, že preferuje sociálne siete, lebo “falošné spravodajstvo” sa ho snaží umlčať.
V prejave v sobotu na víťaznom zhromaždení vo Washingtone sa Trump stretol s nadšením davu, keď CNN označil za “odpadovú žurnalistiku” a povedal: “Falošné médiá sa nám snažili zabrániť vo vstupe do Bieleho domu. Ale ja som prezident, nie oni.”
Video zo zápasu, ktoré bolo tiež uverejnené na oficiálnom účte @POTUS, spustilo kritiku viacerých médií. Niektorí novinári video odsúdili tvrdiac, že “zobrazovanie takéhoto násilia je nebezpečné a podnecuje k útokom alebo hrozbám voči zamestnancom spravodajských médií”.
“Myslím, že je nepríjemné, ak prezident napadne novinárov za to, že robia svoju prácu, a podporuje takýto hnev voči médián,” povedal Dean Baquet, výkonný redaktor The New York Times.
Administratíva neodpovedala na žiadosť o komentár. Poradca Trumpa pre vnútornú bezpečnosť Thomas Bossert obhajoval video, keď ho po prvýkrát uvidel počas rozhovoru s Martou Raddatzovou z ABC News. “Dúfam, že nikoho nenapadne vnímať to ako skutočnú hrozbu”.
Vtipné video, ktoré zobrazuje Trumpa, ako sa vysporadúva s falošným spravodajstvom, si môžete pozrieť tu:
#FraudNewsCNN #FNN pic.twitter.com/WYUnHjjUjg