Washington 24. augusta 2018 (HSP/RT/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)
 
Americký prezident Donald Trump predpovedal pád akciového trhu, ak sa ho novozvolený Kongres rozhodne odstrániť z funkcie. “Neviem, ako by ste mohli odvolať niekoho, kto má za sebou skvelú prácu,” dodal americký líder.

Na snímke americký prezident Donald Trump

“Ak by sa ma rozhodli odvolať, myslím, že trh by padol. Myslím si tiež, že každý by bol potom veľmi chudobný,” povedal prezident v rozhovore pre televíznu stanicu Fox News.
Prezident zdôraznil rekordne nízku nezamestnanosť a doplnil, že ​​ak by bola v roku 2016 zvolená jeho oponentka Hillary Clintonová, USA by neboli v pozícii, v akej sú dnes.
Trump ocenil viaceré ekonomické kroky jeho administratívy ako plán na zníženie daní, ako aj spravodlivejšie zahraničné obchodné dohody a obmedzenie vládnej regulácie.
“Je to oslobodenie, zbavili sme sa regulácie, zníženie daní bolo obrovské,” povedal Trump. “Ale ešte predtým, ako sme presadili daňové škrty, schválili sme výstavbu plynovodov, kde sa vytvorí 48 000 pracovných miest. Ale urobil som ešte omnoho viac. ”
“Keby sa Hillary a demokrati dostali do Bieleho domu, keby bola prezidentkou, bol by tu negatívny hospodársky rast. Od môjho nástupu sme narástli o 10 biliónov dolárov,” dodal. Prezident Trump tiež spomenul Čínu, keď zdôraznil, že prípadná administratíva Clintonovej by určite nedosiahla spravodlivú dohodu s Pekingom.
“Čína mimochodom klesá o 15 biliónov dolárov,” povedal Trump. “Keď som prišiel, Čína bola dominantnou silou, teraz sa mi veľmi páčia, že sa normálne stretávame s prezidentom Xi, ale ako som už povedal, nemôžeme stratiť 500 miliárd dolárov ročne v zlých obchodných dohodách a vidíte čo sa stalo za posledných 90 dní. ”
 
 
Príspevok Trump: “Ak by ma chceli odvolať, zrúti sa trh a všetci ostanú chudobní” zobrazený najskôr Hlavné správy.