Danang 10. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Steffen Kugler/Presse- und Informationsamt der Bundesregierung via AP)

Americký prezident Donald Trump a jeho ruský partner Vladimir Putin pricestovali dnes do vietnamského prístavného mesta Danang, kde sa v piatok začne dvojdňový summit lídrov Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC).
Na snímke sprava ruský prezident Vladimir Putin a americký prezident Donald Trump

Popri rokovaniach summitu by sa mala popoludní miestneho času uskutočniť aj bilaterálna schôdzka Trumpa a Putina, ktorú však Biely dom ani počas prezidentovho letu z Pekingu do Vietnamu oficiálne nepotvrdil.
Akýkoľvek kontakt prezidentov Ruska a USA má veľký význam pre všetky záležitosti medzinárodnej politiky, uviedol minulý týždeň hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.
Trump nedávno vyhlásil, že s Putinom by počas summitu chcel rokovať o Severnej Kórei, Sýrii a Ukrajine.
V APEC-u je združených 21 krajín pacifického regiónu, ktoré tvoria približne 60 percent globálnej hospodárskej produkcie a žije v nich asi 40 percent svetovej populácie. Skupina sa stretáva raz za rok vždy na inom mieste.
Na summite sa zúčastnia aj sú čínsky prezident Si Ťin-pching, kanadský premiér Justin Trudeau či japonský premiér Šinzó Abe.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.