Bratislava 24. júla 2019 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)

Líder Progresívneho Slovenska Michal Truban reagoval prostredníctvom Facebooku na včerajšie slová predsedu strany Smer-SD Róberta Fica. Ten sa vo svojom blogu vyjadril k novým politickým subjektom, PS, Spolu, Za ľudí, ktoré dookola opakujú, akí sú starí politici zlí, a ako naopak Slovensku pomôže nová generácia politikov

Na snímke Michal Truban

Trubanovi sa páči, že nový štýl politiky oslovil aj Roberta Fica. Lebo si do podľa neho do nich “kopol”, ale “prekvapivo slabo”. “A hoci ho to nudí, my si stojíme za tým, že hovoriť o tom, čo chceme pre Slovensko urobiť, je lepšia cesta ako ukazovať prstom na iných.”

Keď strana PS vznikala, najprv podľa jeho slov predstavili obsahovú a hodnotovú víziu hnutia a potom aj so stranou SPOLU podporili Matúša Valla. A aj v súčastnosti ich členovia naďalej pomáhajú Vallovi meniť Bratislavu.

“Stáli sme aj za Zuzanou Čaputovou a pomáhali sme jej priniesť nádej a pozitívnu zmenu pre Slovensko. So SPOLU sme vytvorili koalíciu do eurovolieb, v ktorých sme porazili aj SMER-SD,” napísal Truban.

Bez bojov a konfliktov sa v koalícii so SPOLU dokázali dohodnúť aj na spolupráci a lídrovi do parlamentných volieb.

“Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne,” vysvetľuje Truban a dodáva, že sa snažia aj o spoluprácu s Andrejom Kiskom, lebo sú presvedčení o tom, že zmena je možná a Slovensko má šancu na dobrú vládu.

“Úplne rozumiem, že keď o tomto Robert Fico číta v novinách, tak sa mu to nepáči – pretože ho ideme vymeniť,” dodal Truban na záver.

Róbert Fico včera vo svojom blogu napísal, že už ho doslova nudí neustále v slovenských médiách čítať, čo všetko prinesú pre Slovensko „noví politici“.

Ak by som sa spoliehal iba na mediálnu realitu, tak podľahnem pocitu, že na voličov čaká doslova raj pod Tatrami. Cez silné slová a delenie si v predstihu vrcholných funkcií v štáte vidím iba prázdne reči a gestá. Argumentačnú nepripravenosť v politických diskusiách vydávajú za nový štýl akejsi „nepolitickej politiky“, bohatú politickú minulosť niektorých z nich (Beblavý) pretierajú novou farbou a spoliehajú sa, že Slovensko stratilo historickú pamäť. Fakty a realita však nepustia,” tvrdil expremiér.

Fico ďalej upozornil aj na to, že to bol práve Miroslav Beblavý, kto bol straníckym súpútnikom pravicového ministra zdravotníctva Zajaca. A práve Zajac svojimi rozhodnutiami vydal ziskovú časť slovenského zdravotníctva do rúk Penty. “Beblavý nikdy voči tomu nevyjadril kritický názor. Dnes tento líder najsilnejšieho opozičného zoskupenia vykrikuje, ako sa postaví proti Pente. Po zverejnení rozsudku však zase mlčí. Rovnako ako nový politik Kiska. Tomu totiž v tíme robí expert z Penty a je teda zrejmé, že si ich nechce rozhádať. Takto teda vyzerá „nová“ politika v zdravotníctve,” skonštatoval Fico. (viac v článku)

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj