Bratislava 14. novembra 2018 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Bratislava si zvolila za primátora architekta Matúša Valla, ktorý sa o hlasy uchádzal s podporou liberálnej koalície Progresívne Slovensko (PS) a Spolu. Jeden zo zakladateľov PS Michal Truban na Facebooku apeluje, aby sa im už ľudia neozývali kvôli “vybavovaniu a pretláčaniu” záležitostí na základe kontaktov, pretože podľa Trubana už nastal čas na transparentnosť. 

Na sníme víťaz komunálnych volieb na post primátora mesta Bratislava Matúš Vallo a predseda hnutia Progresívne Slovensko Ivan Štefunko

“Chápem, že niektorí ste boli možno zvyknutí na iný prístup a vybavovačky. Iní chcete zasa v dobrej viere podporiť projekty prospešné pre všetkých alebo si myslíte, že sa to proste takto robí a bez kontaktov nič nevybavíte. Ale naozaj nastala nová doba,” odkázal Michal Truban všetkým, ktorí kontaktujú Progresívne Slovensko za úmyslom pretláčania rôznej agendy.

Vyhlásil, že nikto nebude nikomu nič vybavovať a pretláčať. “Verím, že nastanú transparentné a otvorené procesy. Iba to, čo bude kvalitné a dobré pre občanov, sa bude realizovať. A nie na základe toho kto koho pozná a kto koho podporoval.”
“Netreba preto vypisovať a vyvolávať. Lebo všetci tu chceme menej korupcie, transparentné, slušné a moderné Slovensko, ale pri prvej príležitosti začneme využívať kontakty a vplyv pre svoje osobné záujmy a nie pre mesto a krajinu. A to je aj apel na všetkých poslancov a starostov po celom Slovensku. Teraz je ten čas, kedy sa ukazujú charaktery a kedy sa Slovensko posúva dopredu a necháva dedičstvo kamarátkšeftov za sebou. Buďte otvorení, transparentní a myslite na dobro občanov a nie svoje alebo niekoho iného,” dodáva Truban.

 
 

 
 
Príspevok Truban priznáva, že v súvislosti s Vallovým zvolením sa už objavujú prvé pokusy o protekciu: Progresívci však tvrdia, že nastáva nová doba zobrazený najskôr Hlavné správy.