Monako 20. septembra 2018 (HSP/Foto: Facebook)
 
Slovenský cyklista Peter Sagan uprednostnil v rámci prípravy na obhajobu titulu majstra sveta stupňovanie formy na španielskej Vuelte, pred tým, aby sa na dôležité podujatie v Rakúsku pripravoval doma v Monaku. Údajne doma nemá čo robiť. Niektoré médiá si to ihneď spojili s tým, že jeho avizovaný rozchod s manželkou Katarínou je už definitívny

Na snímke Peter Sagan s manželkou Katarínou.

Sagan pôvodne na Vuelte ani nemal štartovať, no zranenia z Tour de France sa jeho lekárom podarilo doliečiť. A Slovák tak prvý raz v kariére v jednej sezóne dokončil dve trojtýždenné podujatia.
“Chcel som to dokončiť hlavne kvôli sebe, pretože je koniec sezóny a blížia sa majstrovstvá sveta,” zdôraznil v rozhovore pre španielsky denník El País.
Počas Tour de France oznámil rozchod s manželkou Katarínou, s ktorou má syna Marlona. Aktuálne Sagan v určitom náznaku reagoval na svoj domov, kde žije jeho manželka a syn: “Povedal som si, že Vueltu radšej dokončím a na MS potrénujem tu, než aby som sa zbalil a odišiel domov do Monaka. Čo by som tam robil? Nič!”
Reakcia Sagana mnohých prekvapila. V meste na juhu Francúzska totiž slávny cyklista zabezpečil svojej manželke a synovi štvorizbový byt údajne za viac ako 7 miliónov eur, uvádza český portál Blesk.cz s tým, že Saganove slová signalizujú, že známy pár si už zjavne nemá čo povedať. A možno je pravda niekde úplne inde, v duchu “nie sú zlí vlci, len zranení vlci”.
 
 
Príspevok Trpké slová Sagana zobrazený najskôr Hlavné správy.