Trpíte stresom? Internet si podmanil nový spôsob, ako sa mu vyhnúť

Svet/Petrohrad 9. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)

Užívatelia sociálnych sietí objavili nový spôsob boja so stresom. Pozerajú sa na video, na ktorom v zábere zblízka krájajú mydlo. O neobvyklom fenoméne informoval portál Mashable.
Ilustračné foto

Podobné klipy patrí do ASMR (autonómne senzorová meridionálnej reakcie), fenoménu vnímania, pri ktorom v dôsledku prezretí alebo počúvaní niečoho vznikajú príjemné pocity. Pomáha to v boji so stresom, nepokojom a panickými atakmi.

“Je niečo okúzľujúceho na tom, ako sa mydlové triesky krútia alebo, narušili pod nožom, kdežto samotný kúsok sa stále zmenšuje,” píše Mashable.

Jeden populárny účet na Instagrame na túto tému, asmr_soap_princess, patrí dvom petrohradským obyvateľkám. Má asi 327 tisíc divákov.

“Sme dve dievčatá z Petrohradu. Máme vyše 1 000 kúskov mydla, máme ho radi! A ukazujeme vám je. Počúvajte, pozerajte sa a majte pôžitok,” hovorí sa v nápise na účte. Majiteľky nielen krájajú mydlo, ale tiež ho lámu a drobia.

Používatelia sa v komentároch priznávajú, že ich videá im prinášajú obrovský pocit uspokojenia, a hovoria, že si vášnivo obľúbili toto divadielko.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.