Moskva 21. december 2017 (HSP/RT/Foto:Facebook/Natallia Vasilevich)

Kňaz v kostole v ruskom regióne Belgorod sa dostáva na svetové titulky vďaka tomu, čo skrýva pod dlhým kňazským odevom
Ruský kňaz Maksim

Kňaz Maksim Pastuchov slúži v miestnom kostole v obci Ivanovka v juhozápadnom Rusku už niekoľko rokov. Starší návštevníci cirkvi ho označujú za láskavého a múdreho duchovného, no farár má rad fanúšikov aj medzi iným publikom.
Fotografie otca Maksima sa nedávno objavili v ruských médiách. Pod kňazskou róbou totiž skrýva obrovské svaly, ktoré prezentoval aj na regionálnych majstrovstvách v kulturistike, kde získal tretiu cenu. Akčný kňaz má aj čierny pás v bojových umeniach.
Otec Maksim hovorí, že už dlho prechádza svojim duchovným a fyzickým vývojom. Vo svojom kostole je tiež zodpovedný za telocvičňu pre miestnych chlapcov, kde môžu naberať svaly pod dohľadom kňaza. Aby otvoril “pravoslávny športový klub” pomenovaný podľa jedného zo svätých, vybavený nákladnými zdvíhacími a inými posilňovacími strojmi, kňaz predal svoj dom, uviedol v rozhovore.
Kňaz hovorí, že mladí ľudia prichádzajú do telocvične len preto, aby trénovali svoje telá. Často sa však popri tom nakoniec zapájajú do náboženských diskusií. Maksim dodáva, že slúži ako spovedník aj mimo kostola. Každé cvičenie začína a končí modlitbou.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.