Praha 15. marca 2018 (HSP/blesk/Foto: TASR- Pavel Neubauer)

Režisér Zdeněk Troška pre Blesk prezradil, že odovzdávanie cien Českého leva zo zásady nesleduje. Už 15 rokov totiž nesúhlasí s pravidlami filmovej akadémie

Na snímke režžisér Zdeněk Troška.

“Povedal by som, že sa do umenia vkradol kult škaredosti. Čím škaredší, hnusnejší a depresívnejší film, tým viac umenia. Ja robím pohodové filmy, chcem rozdávať ľuďom radost a smiech. Tieto typy filmov sú v opozícii k tým mojim,” zhodnotil režisér výber filmov ocenených Českým levom.
Podľa neho je tohtoročný víťazný film Bába z ledu “na jedno použitie” a režisérom Bohdanom Slámom “zle uchopený”. Je síce zaujímavý, ale “takých už tu bolo nespočetnekrát”. A dodáva: “Viem, že ľudia takýchto situáciách existujú a že žijú v hroznom prostredí, majú svoje starosti, ale prečo sa mám na to pozerať. Myslím, že sa nemusí všetko ukazovať za každú cenu.”
Ocenil však prácu hercov v podaní Zuzany Krónerovej a Pavla Nového, ktorí si Českého leva zaslúžili.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.