Manila 24. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Sebastian Scheiner)

Už na minimálne 230 sa zvýšil počet obetí tropickej búrky Tembin na Filipínach. Na zozname nezvestných zostáva však i v nedeľu okolo 120 ľudí, takže bilancia obetí nemusí byť konečná
Ilustračné foto

Tembin pri opúšťaní ostrovnej krajiny nabral opäť na sile, jeho špičkové rýchlosti dosiahli v nárazoch až 145 km/hodinu, informovali svetové agentúry s odvolaním sa na tamojších meteorológov, podľa ktorých búrka smeruje na západ a môže zasiahnuť Vietnam.
Väčšinu filipínskych obetí si vyžiadali bleskové záplavy a zosuvy pôdy, keď Tembin zasiahol v piatok ostrov Mindanao.
Viac ako 72.000 ľudí muselo opustiť svoje príbytky, viacerí prišli o domy, časť ktorých sa až po strechy ocitla pod vodou. Vyvrátené stromy a bahno zablokovali množstvo komunikácií.
V novembri 2013 zasiahol strednú časť Filipín tajfún Haiyan, ktorý si vyžiadal najmenej 7350 obetí a spustošil celé mestá v husto osídlených oblastiach.
Iba v minulom týždni Filipíny zasiahla búrka Kai-Tek, ktorá si vyžiadala 54 obetí na životoch.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.