Dubnica Nad Váhom 29. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Trojskokanovi Tomášovi Veszelkovi chýbali v nedeľu na majstrovstvách Slovenska v atletike v Dubnici k limitu na majstrovstvá sveta v Dauhe iba 4 centimetre. Výkonom 16,91 m sa však zaradil na ôsmu priečku v európskych tabuľkách roka, čo by mu už s najväčšou pravdepodobnosťou malo stačiť aj na miestenku na jesenný svetový šampionát

Na snímke slovenský reprezentant v trojskoku Tomáš Veszelka

“Miešajú sa vo mne dva pocity: na jednej strane radosť z osobáku, na druhej smútok z toho, že mi limit ušiel len o štyri centimetre. Na predošlých mítingoch som vedel, že mám ešte rezervy. Z pretekov na preteky sa však cítim lepšie, skáče sa mi ľahšie. Prichádzam na koreň niektorých vecí a začína to fungovať. Škoda, že som si na mítingu v Sotteville narazil pätu, čo ma obmedzovalo – aj teraz v rozcvičke som sa nemohol poriadne rozskákať, nechal som si to až na súťaž. V prvom pokuse som si ju však znova udrel, dosť to bolelo, preto ma príjemne prekvapilo, čo som dokázal skočiť,“ priznal 24-ročný Veszelka, ktorý už myslí aj na prekonanie méty 17 metrov.

Zverenec Radoslava Dubovského si v Dubnici v piatych pretekoch v letnej sezóne zlepšil osobný rekord pod holým nebom o 17 cm, absolútny o 13 cm, keďže v hae mal na konte viac ako vonku. Veszelka, finalista ME v Berlíne 2018 i halových ME 2019, si na majstrovstvách SR zlepšil osobné maximum už v prvom pokuse (16,88) a v treťom skočil 16,87 m.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj