Trnavskí colníci prekazili kšeft s pašovanými cigaretami

Trnava/Brodské 12. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Kriminálny úrad finančnej správy)

Trnavskí colníci objavili v noci nadnes v úkrytoch ukrajinského dodávkového automobilu 156.220 pašovaných cigariet. Odhalili ich pomocou mobilného skenovacieho zariadenia, únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol predbežne vyčíslený na vyše 15.000 eur.
Ilustračné foto

Kontrolná akcia bola zameraná na odhaľovanie tovaru, ktorý mal uniknúť spod colného dohľadu alebo daňového dozoru. Ako informoval hovorca Colného úradu Trnava Jozef Belan, pod drobnohľadom boli nákladné a dodávkové automobily na diaľnici D2 v smere z Českej republiky. “Colníci si vytypovali okrem iných aj dodávku Peugeot Boxer s ukrajinským evidenčným číslom, ktorej vodičom bol 42-ročný muž ukrajinskej štátnej príslušnosti. Okrem vodiča sa vo vozidle nachádzali ešte dvaja Ukrajinci,” uviedol Belan.
Podľa vyjadrenia posádky vozidla smerovali z Ukrajiny do Talianska. Na otázku, či prepravujú tovar podliehajúci daňovému dozoru alebo colnému dohľadu, reagovali záporne, na čo im bolo oznámené, že ich vozidlo sa podrobí kontrole mobilným skenovacím zariadením finančnej správy.
“Vodič spočiatku túto kontrolu odmietal s tým, že žiarenie skenerom škodí. Nakoniec však poskytol súčinnosť a vozidlo colníci preskenovali. Skener identifikoval viaceré podozrivé miesta. Colníci ich prehliadli a našli skrýše nelegálnych cigariet značky Marlboro, Kent a Winston označených ukrajinskými kontrolnými známkami. Pod a za zadnými sedadlami, ako aj pod čalúnením stropu bolo ukrytých 7811 spotrebiteľských balení,” informoval Belan.
Trnavskí colníci vzhľadom na podozrenie z daňového úniku a zo spáchania trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru prípad odovzdali vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu Finančnej správy SR.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)