Trnavská automobilka zakončila rok 2016 s novým objemovým rekordom

Trnava 23. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)

Trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia zakončila rok 2016 s novým objemovým rekordom 315.050 vyrobených vozidiel. V končiacom sa roku, ktorý bol jubilejným desiatym od spustenia výroby vozidiel v Trnave, tak produkcia medziročne vzrástla o 4 %.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Hlavnú zásluhu na tom malo podľa hovorcu automobilky Petra Šveca úspešné uvedenie nového modelu Citroën C3, z ktorého sa v Trnave vyrobilo už viac ako 40.000 vozidiel pre zákazníkov po celom svete. Dominantný objemový podiel na tohtoročnej produkcii mal model Peugeot 208 (75 %). Pokračovala aj výroba modelu Citroën C3 Picasso.

“Piatok 23. decembra je posledným výrobným dňom v roku 2016. Výroba sa zastavila v dopoludňajších hodinách,” uviedol hovorca. Väčšina zamestnancov bude čerpať dovolenku, no nevýrobné dni budú využité na práce, ktoré v čase výroby realizovateľné nie sú. Opätovný rozbeh výroby v plnom profile bude v utorok 3. januára 2017.

Rast dopytu po vozidlách z proveniencie trnavského výrobného centra bol podľa Šveca hlavným motívom pre rozhodnutie otvoriť štvrtú, takzvanú víkendovú výrobnú zmenu.

Nábor zamestnancov na ňu stále pokračuje. Jej nábeh sa začne od začiatku nového roka. “Výroba v plnohodnotnom štvorzmennom režime sa predpokladá koncom marca 2017,” informoval Švec.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.