Trnava 18. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Trnavská arcidiecéza včera otvorila tri nové triedy v elokovanom pracovisku Cirkevnej materskej školy sv. Alžbety na Ulici T. Vansovej. Zriadila ich vo svojich priestoroch aj vďaka čerpaniu eurofondov. Do materskej školy, ktorá mala doteraz tri triedy, tak môže chodiť ďalších šesťdesiat detí

Ilustračné foto

Náklady na prestavbu priestorov prekročili podľa riaditeľa Arcibiskupského školského úradu Jána Hallona 600- tisíc eur. „Z eurofondov sme dostali približne 380-tisíc eur, arcidiecéza prispela čiastkou asi 250-tisíc eur a prispeli aj rodičia detí, ktorí si založili občianske združenie, a na nové triedy prispeli čiastkou asi 15 tisíc eur,“ povedal o financovaní Hallon. Novú materskú škôlku otvoril a požehnal trnavský arcibiskup Jána Orosch.

Žiadosť o eurofondy na rozšírenie kapacity materských škôl podala arcidiecéza ešte koncom roku 2016. Nasledovalo vybavovanie všetkých formálnych záležitostí, verejné obstarávanie dodávateľa a samotné stavebné práce. Rozhodnutie o zaradení do siete škôl z ministerstva škôlka získala v piatok popoludní.

Trnavská arcidiecéza otvorila novú Cirkevnú materskú školu sv. Michala aj v Piešťanoch, aj v tomto prípade získala časť peňazí z eurofondov, išlo približne o rovnakú čiastku ako pre škôlku v Trnave.

Cirkevné materské školy poskytujú výchovu a vzdelávanie, ktoré korešponduje s poslaním každej materskej školy, výchova je však vedená v katolíckom duchu.

V súčasnosti má Trnavská arcidiecéza zaradených do siete škôl a školských zariadení 17 materských, základných a stredných škôl, 18 školských zariadení pri cirkevných školách a 17 elokovaných pracovísk týchto cirkevných škôl. Okrem toho pôsobí na území arcidiecézy aj pä´t cirkevných škôl a šesť školských zariadení, ktorých zriaďovateľom sú rehoľné spoločnosti.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj