Trnava 18. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)
 
Futbalisti FC Spartak Trnava napriek nie príliš pozitívnym výsledkom počas zimnej prípravy vstúpili do jarnej časti Fortuna ligy dobrým rezultátom

Na snímke hráč David Depetris

Na trávniku MŠK Žilina vybojovali remízu 1:1 v sobotňajšom zápase 20. kola najvyššej slovenskej súťaže. Čo je možno ešte dôležitejšie, Spartak na ihrisku pôsobil kompaktným dojmom. Naopak, výkon MŠK bol chabý a úradujúci šampión mohol pokojne brať všetky body, napokon sa musel uspokojiť s jedným.
Gól “andelov” strelil v 65. min argentínsky kanonier so skúsenosťami z reprezentácie SR David Depetris, ktorý ťažil z chyby českého obrancu Filipa Kašu. “Cítil som sa veľmi dobre, ale potrebujem sa viac zohrať s kolektívom. Trnavský kolektív prešiel v zime výraznou obmenou. V základe nastúpilo päť nových hráčov, ja a Marek Janečka sme sa do neho po čase vrátili. Napriek tomu z môjho pohľadu sme dva body stratili, čo je škoda,” uviedol Depetris pre denník Šport a pokračoval: “Odviedli sme výborný prvý polčas, keď sme aj opečiatkovali žrď. Ani po zmene strán nás domáci herne neprevyšovali a nedostávali sa do vážnejších šancí.”
Za bod zaplatil zranením nigérijský stredopoliar Musefiu Ashiru. Už v 35. min ho nahradil Fabian Miesenböck. “Už to viac nešlo, cítil som bolesť v ľavom zadnom stehennom svale,” prezradil 24-ročný niekdajší hráč Tatrana Prešov či Dunajskej Stredy a doplnil: “Podstúpil som vyšetrenia a snáď ma nečaká dlhšia pauza.” Spomienka na duel pod Dubňom zostane aj Václavovi Dudlovi. “Už presne neviem, ktorý žilinský hráč mi v súboji siahol prstami do tváre. Okolo pravého oka mi z nechtov pribudlo niekoľko krvavých čiar. Nepríjemne to pálilo, najmä po zápase v sprche, ale futbal niekedy bolí. Získaný bod však prekryje ranu na tvári,” uviedol kmeňový hráč Sparty Praha.
S výsledkom nebol, vzhľadom na vývoj duelu, spokojný tréner Spartaka Michal Ščasný. “Pred zápasom by sme brali bod zo Žiliny. Vieme, aký je to súper, silný s loptou i v kombinácii, s rýchlym prechodom do útoku. Po zápase máme na vec iný pohľad. V prvom polčase sme sa dostali do troch či štyroch šancí, ktoré sme mohli využiť a možno by to vyzeralo inak,” uviedol.
V žilinskom drese vynikal Miroslav Káčer, ktorý nastúpil s kapitánskou páskou, tú dočasne prevzal od zraneného Michala Škvarku. “Do zápasu sme nevykročili tak, ako sme takticky zamýšľali. Hostia sa dostali do viacerých šancí a mohli skórovať,” zhodnotil. O deľbe bodov rozhodol v 87. min Argentínčan v drese MŠK Iván Díaz. “Myslím si, že po zmene strán sme sa zlepšili. Paradoxne nám pomohol inkasovaný gól. Následne sme zrýchlili kombináciu a tlačili sa viac dopredu. Ukázali sme vnútornú silu, charakter. Škoda len, že vyrovnanie prišlo až v samom závere,” poznamenal ďalej Miroslav Káčer.
Hráči MŠK Žilina vedia, že v sobotu nepodali optimálny výkon a majú na viac. “Máme čo zlepšovať. Najmä oveľa aktívnejšie a s dôrazom musíme vstúpiť do zápasu a predvádzať tú našu ofenzívnu hru, ktorú máme v žilách,” skonštatoval 23-ročný stredopoliar a kapitán klubu spod Dubňa.
Trénera domáceho tímu Jaroslava Kentoša potešilo prítomných 3493 divákov. “Vypichol by som dve pozitíva. Výbornú atmosféru, o ktorú sa postarali obidva tábory fanúšikov a fakt, že sme pri nepriaznivom vývoji nezložili zbrane. Podarilo sa nám nájsť správnu mentalitu a vyrovnať. S výkonom nie som spokojný. Najmä v prvom polčase sme hrali pomaly, zatvárali si sami priestory a málo sa pohybovali,” zhodnotil kouč žilinského mužstva.
Príspevok Trnava v Žiline s remízou. Dva body sme stratili, hodnotí autor gólu hostí Depetris zobrazený najskôr Hlavné správy.