Bratislava 21. marca 2019 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)
 
Poslanec Národnej rady a podpredseda SNS Jaroslav Paška upozorňuje na to, že medializovaná plánovaná investícia USA do obnovy slovenských letísk zahŕňa vybudovanie desiatok muničných skladov na západnom Slovensku

Na snímke podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) Jaroslav Paška

Slovenský rezort zahraničia v niekoľkých vyhláseniach tvrdil, že s USA nerokuje o vojenskej prítomnosti ani o základniach USA na našom území. Ukazuje sa však, že to nie je celkom pravda, keďže podľa predstaviteľov SNS a politického analytika Eduarda Chmelára chcú Američania na našom území umiestniť muničné sklady a v súčasnosti prerokúvaná dohoda zahŕňa právne a technické podmienky budúceho pôsobenia príslušníkov armády Spojených štátov, ako o tom začiatkom týždňa informoval predseda Národnej rady Andrej Danko.
Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nom. Smeru-SD) tvrdenia o budovaní základní cudzieho štátu odmieta a tvrdí, že SNS vyvodzuje závery z dokumentu, ktorý Slovensko zatiaľ neprijalo.
Poslanec za SNS Jaroslav Paška ale najnovšie priniesol presnejšie informácie o plánoch USA. Tvrdí, že prijatím amerických peňazí by Slovensko súhlasilo s vybudovaním muničných skladov na svojom území.
“Prijatie amerických peňazí na rekonštrukciu vojenských letísk je podmienené vybudovaním 30 muničných skladov na Záhorí,” objasnil Paška vo štvrtok pre RTVS.
 

 
 
Príspevok “Tridsať muničných skladov na Záhorí”, taká je podľa Jaroslava Pašku požiadavka USA v rámci investície do obnovy slovenských letísk zobrazený najskôr Hlavné správy.