Turín 19. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pebecca Naden, PA)

Bývalý francúzsky futbalista David Trezeguet sa dostal do problémov so zákonom, keď ho turínski policajti pristihli opitého za volantom. Autor víťazného gólu na ME 2000 smeroval s priateľmi domov z festivalu vína, keď na seba upozornil prudkým úhybným manévrom, ktorým sa vyhol chodcovi

Na snímke David Trezeguet

Štyridsaťjedenročný niekdajší útočník najprv odmietol dychovú skúšku, podľa anglického The Sun mu vraj dokonca spolujazdec poradil, aby sa hodil na zem a predstieral nevoľnosť. Tým by si vynútil lekárske ošetrenie a odvrátil pozornosť. Podgurážený Trezeguet však zvolil opačnú taktiku a na policajtov verbálne zaútočil, označil ich za chudákov, ktorí nezarobia ani 2000 eur, no použil aj ďalšie vulgarizmy.

Napokon, na radu agenta skúšku absolvoval s pozitívnym výsledkom. Talianske médiá informovali, že výsledok niekoľkonásobne prekročil povolenú hodnotu, podľa periodika Gazzetta dello Sport “nafúkal” viac ako 1,5 promile. Trezeguet, ktorý v súčasnosti pôsobí ako ambasádor Juventusu Turín, prišiel okamžite o vodičský preukaz a zrejme ho neminie aj ďalší tvrdý postih.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj