Berlín 10. marca 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Marina Lystseva)
 
Člen parlamentu vďaka vládnym dokumentom odhalil možnosť, že takmer jedna tretina migrantov, ktorí prišli do Nemecka, tam bola dovezená letecky.

Ilustračné foto

Leif-Erik Holm, z politickej strany AlternativeforDeutschland (AfD), z dokumetovod federálnej vlády odhalil,že približne jedna tretina dospelých migrantov bola do Nemecka privezená letecky.
Po tom, čo sa Holm neustále dožadoval odpovedí, ktoré súviseli so záhadným príchodom mnohých migrantov, boli nakoniec štátni úradníci prinútení poskytnúť mu informácieohľadom danej veci.Štátny sekretár mu povedal, že „zhruba jedna tretina migrantov sa dostala do Nemecka letecky“.
„Federálna vláda musí jasne vysvetliť, či údaje o žiadateľoch o azyl súhlasia a odkiaľ presne vstúpili do Nemecka,“ povedal Holm pre JungeFreiheit. „Ak by sa naozaj ukázalo, že tretina migrantov prišla do Nemecka lietadlom, bol by to neskutočný škandál.“
Holm vynášal ťažké obvinenia voči nemeckej vláde tvrdiac, že sa snaží „zakryť následky ich katastrofálnej azylovej politiky“.
Podľa Dublinskej dohody z legislatívy EÚ sú žiadatelia o azyl povinní požiadať o bezpečnosť a ochranu prvý členský štát EÚ, do ktorého vstúpia.
Pretože Nemecko nezdieľa žiadne externé hranice zo žiadnymi štátmi, do ktorých v poslednom období vstúpilo vyše milión migrantov, Nemci boli nútení špekulovať o tom, ako sa títo migranti k nemeckým hraniciam vôbec dostali.
Všeobecne akceptovateľný sa stal fakt, že väčšina migrantov prišla po súši z krajín ako Turecko, Grécko, Taliansko a z Balkánu.
Avšak v roku 2016 sa objavili nepodložené informácie, že časť migrantov bola do Nemecka dovezená lietadlom v noci a v tichosti.
Branislav Zaujec
 
Príspevok Tretina migrantov sa do Nemecka dostala letecky zobrazený najskôr Hlavné správy.