Londýn 17. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Christian Charisius)

Niektoré stávkové kancelárie už začali ponúkať možnosť staviť si na meno, aké by hypoteticky mohol tretí potomok dostať
Tretie dieťa britského princa Williama a jeho manželky Kate sa narodí v apríli budúceho roka. Kensingtonský palác to oznámil dnes na sociálnej sieti Twitter. “Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridgea s radosťou potvrdzujú, že v apríli 2018 čakajú dieťa,” uviedol palác na Twitteri.
Na snímke britský princ William a jeho manželka Kate, vojvodkyňa z Cambridgeu kráčajú s deťmi princom Georgeom (vľavo) a princeznou Charlotte (vpravo)

Najnovšie tehotenstvo 35-ročnej vojvodkyne z Cambridgea oznámili monarchovia v septembri. Kate bola následne v dôsledku zdravotnej ťažkosti hyperemesis gravidarum (nadmerného dávenia v ťarchavosti) nútená zrušiť svoj oficiálny program. Na verejnosti sa znova objavila až začiatkom októbra.
Nijaké podrobnosti ohľadne toho, kedy sa má páru narodiť tretí potomok, až doposiaľ neboli oznámené. Niektoré stávkové kancelárie však už začali ponúkať možnosť staviť si na meno, aké by hypoteticky mohol dostať. Populárnou medzi možnosťami je napríklad Diana, teda meno Williamovej zosnulej matky.
William a Kate už majú dve deti – štvorročného princa Georgea a dvojročnú princeznú Charlotte. K oznámeniu o očakávaní tretieho potomka došlo v čase, keď sa kráľovský pár pripravoval na ďalší veľký míľnik – Georgeov prvý školský deň.
Nový potomok Kate a Williama bude po svojom starom otcovi, otcovi a dvoch starších súrodencoch v poradí piatym následníkom britského trónu.
Kráľovský pár už pre ranné nevoľnosti Kate odložil plánovanú novembrovú návštevu Nórska a Švédska, a síce na začiatok roku 2018, doplnila spravodajská stanica BBC. Princ William navštívi v novembri Fínsko bez manželky.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.