Bratislava 12. septembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván)
 
Senát Špecializovaného trestného súdu ešte koncom júla rozhodol o prerušení trestného stíhania obvineného Antonina V. z dôvodu podania návrhu na odovzdanie trestného stíhania do cudziny. “Špecializovaný trestný súd vo veci vykonal všetky potrebné úkony a zároveň doručil Ministerstvu spravodlivosti SR všetky potrebné podklady,” uviedla dnes pre agentúru SITA hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková. O komplikáciách vo veci stíhania Antonina V. ako prvý informoval denník SME.

Na snímke Antonino Vadala

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v máji na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku obžalobu na Antonina V. pre pokus zločinu poškodzovania finančných záujmov Európskych spoločenstiev a pokus zločinu subvenčného podvodu. Obžaloba sa týkala pokusu vylákať v roku 2009 od Pôdohospodárskej platobnej agentúry eurodotácie v celkovej výške takmer 120-tisíc eur prostredníctvom spoločnosti BIO-FINIŠ, s. r. o., ktorej bol obvinený konateľom, klamlivo deklarujúc záväzky súvisiace s podmienkami poskytnutia podpory pre poľnohospodárov.
Antonino V. sa momentálne nachádza v Taliansku, kam ho Slovensko vydalo. Súd v Benátkach na neho 9. marca vydal európsky zatýkací rozkaz. Antonino V. je v Taliansku stíhaný za trestné činy nezákonného obchodovania s narkotikami a psychotropnými látkami a za účasť na trestnom zoskupení za účelom nezákonného obchodovania s drogami. Podľa obvinenia sa Antonino V. od decembra 2013 do decembra 2015 spolčil s inými osobami za účelom nepretržitého páchania trestnej činnosti spočívajúcej v dovoze veľkého množstva kokaínu z Južnej Ameriky. Antonino V., ktorého spomínal v textoch aj zavraždený novinár Ján Kuciak, podnikal na východnom Slovensku.
 
Príspevok Trestnú vec Antonina Vadalu navrhli odovzdať do zahraničia, stíhanie preto prerušili zobrazený najskôr Hlavné správy.