Bratislava 19. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Trestné oznámenie predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu na predsedu parlamentu Andreja Danka (SNS) za údajné nebezpečné vyhrážanie postúpila Krajská prokuratúra (KP) v Bratislave polícii. TASR o tom v piatok informoval hovorca KP v Bratislave Michal Šúrek

Na snímke Marian Kotleba

“Vo veci trestného oznámenia Mariana K. (bolo doručené z Generálnej prokuratúry SR 11. októbra na KP v Bratislave, pozn. TASR) proti Andrejovi D. pre podozrenie z prečinu nebezpečného vyhrážania podľa Trestného zákona bola 17. októbra uplatnená výberová príslušnosť Krajskej prokuratúry v Bratislave. Toho istého dňa bolo uvedené trestné oznámenie odovzdané na vybavenie vyšetrovateľovi odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave,” uviedol pre TASR Šúrek.
ĽSNS trestným oznámením reagovala na Dankove vyhlásenia, že predstaviteľom ĽSNS vyhlasuje vojnu a návrhom zákona chce docieliť rozpustenie strany. Predseda Národnej rady SR Andrej Danko minulý týždeň avizoval, že si hodlá splniť svoju občiansku povinnosť a pôjde dať vysvetlenie príslušným orgánom v súvislosti s trestným oznámením.
 
Príspevok Trestné oznámenie Mariana Kotlebu na Andreja Danka je už v rukách polície zobrazený najskôr Hlavné správy.