Poprad 5. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)

Na výstavbu tréningovej hokejovej haly v Poprade by malo ísť 3,5 milióna eur, pričom 2 milióny eur sa už mestu podarilo získať formou dotácie od vlády. Mestskí poslanci dnes na prípravnú a projektovú dokumentáciu pre územné rozhodnutie tejto investičnej akcie vyčlenili 50-tisíc eur

Ilustračné foto

Krytá tréningová hala má byť vybudovaná ako prístavba k zimnému štadiónu, na mieste súčasného parkoviska zo severovýchodnej strany. Slúžiť by mala nielen obyvateľom mesta, ale celému podtatranskému regiónu. Nové priestory by mohli využívať najmä mládežnícke družstvá, ktoré sú v súčasnosti nútené trénovať v iných mestách.

Poprad je nazývaný aj kolískou ľadového hokeja na Slovensku, hokej patrí v meste k najobľúbenejším kolektívnym športom medzi mládežou i vo verejnosti. Pravidelne sa tu konajú hokejové turnaje s medzinárodnou účasťou. V uplynulých rokoch samospráva investovala vlastné finančné prostriedky v rámci niekoľkých rozsiahlych rekonštrukcií športovej infraštruktúry v celkovej hodnote približne 4 milióny eur. V roku 2017 usporiadala majstrovstvá sveta hráčov do 18 rokov. Mesto pri poslednej rekonštrukcii zrealizovalo aj prípravné práce pre budúce chladenie novej tréningovej haly a zároveň investovalo 239-tisíc eur do nákupu nových rolieb na úpravu ľadu. Už pri ich kúpe sa počítalo s úpravou dvoch ľadových plôch. Aj napriek rekonštrukciám sa v rámci existujúceho zimného štadióna nepodarilo vytvoriť plnohodnotné zázemie pre všetky vekové kategórie mládeže, seniorov a žien, neumožňuje to priestorové usporiadanie. „Vzhľadom na náročnosť časového zosúladenia všetkých vekových kategórií a na potrebu eliminovania negatívnych dopadov skorých ranných tréningov detí považujeme za vhodné riešenie vybudovanie krytej tréningovej haly ako prístavby k existujúcemu zimnému štadiónu vo vlastníctve mesta Poprad na mieste existujúceho parkoviska zo severovýchodnej strany,“ informovala samospráva. Samospráva teda bude musieť investovať aj do výstavby nového parkovacieho domu.

Tréningovú ľadovú plochu spolu s profesionálnou stredoškolskou hokejovou akadémiou plánoval v Poprade pôvodne vybudovať aj Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH). Mestskí poslanci schválili prenájom pozemkov pri zimnom štadióne zväzu za symbolické jedno euro ročne vo februári 2018. Doba nájmu bola navrhnutá na 50 rokov, podmienkou bolo začatie výstavby do dvoch rokov a jej ukončenie do piatich rokov odo dňa uzavretia nájomnej zmluvy. Stavať však bude nakoniec mesto.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj