Bratislava 24. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Ján Kozák st. sa stal víťazom ankety Tréner roka na Slovensku celkovo päťkrát a pod jeho vedením sa reprezentačný tím premiérovo predstavil na futbalových majstrovstvách Európy. V roku 2019 ho triumfom v spomenutej ankete napodobnil Ján Kozák ml., a vôbec prvýkrát sa stalo, že niektorú z tradičných ankiet v rámci Futbalistu roka vyhral otec aj syn. Aktuálny kouč ŠK Slovan Bratislava získal v hlasovaní odbornej verejnosti 58 hlasov, teda o 17 viac než jeho predchodca v „belasom“ kádri Martin Ševela

Na snímke tréner ŠK Slovan Bratislava Ján Kozák mladší

„Túto cenu si veľmi vážim. Každý tréner poctivo pracuje, aby dosiahol čo najlepšie výsledky. Mne sa hneď v prvom roku, keď som viedol ligové mužstvo, podarilo získať individuálne ocenenie, čo ma veľmi teší. Rád by som sa poďakoval Slovanu za šancu, ktorú mi dal. Som šťastný, že som dostal príležitosť viesť taký veľký klub s obrovskou históriou. Už to pre mňa veľa znamená,“ povedal Kozák ml. pre oficiálny klubový web slovenského majstra.

Kozák ml. úprimne poďakoval aj kolegom z realizačného tímu, fanúšikom, hráčom, no nezabudol ani na svojich najbližších. „Ďakujem rodine aj rodičom, ktorí ma celý život podporujú. Rovnako som vďačný aj kamarátom, známym, spoluhráčom z footgolfu a aj pre mňa najdôležitejšiemu človeku. Tým je môj syn Yannick, ktorý je pre mňa motiváciou. Keď vidím, že je na mňa hrdý, tak ma to nesmierne motivuje a posúva ma to vpred,“ uviedol účastník Ligy majstrov 2005/2006 a tiež MS 2010 v Juhoafrickej republike.

Kozák ml. bol trénerom juniorky Slovana a pôvodne mal byť len dočasnou náhradou za odvolaného Martina Ševelu. „Belasých“ však doviedol do skupinovej časti Európskej ligy a stal sa stálym koučom Slovana. „Prišla šanca, ktorú som sa snažil využiť na sto percent. V živote sa treba pripraviť na to, že môže prísť jedinečná príležitosť a chopiť sa jej naplno,“ dodal 39-ročný tréner.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj