Vlani sa na svetovom šampionáte v Rusku v slovenskom mužstve predstavilo trio hráčov zo zámorskej profiligy. Pod taktovkou Cígera to boli obrancovia Andrej Sekera, Martin Marinčin a útočník Tomáš Jurčo. Na koho sa bude môcť šéf slovenskej striedačky spoľahnúť v máji?

Pre Pravdu sa hlavný kouč SR vyjadril k niektorým menám. „Už sme hovorili s Majom Hossom, Rišom Pánikom a Markom Hrivíkom. Oslovíme však úplne všetkých, aby vedeli, že s nimi počítame,“ vyjadril sa Cíger.

Hráči v NHL sú v plnom nasadení, pretože pomaly sa schyľuje ku koncu základnej časti a niektorých čaká boj o miesta do bojov o Stanley cup. „Dobre vieme, že sa musia plnohodnotne sústrediť na NHL, preto ich nechceme príliš otravovať,“ dodal Zdeno Cíger.

Ten bude musieť riešiť aj situáciu, že by niektorí hráči, ktorých má vo vyhliadke, museli ísť na farmu do AHL. „U mladých chlapcov, ako je napríklad Cehlárik, navyše nevieme, či ich nepošlú nižšie. Momentálne sa Pánik aj Cehlárik ukazujú veľmi dobre, majú formu. Hrajú veľa a to je podstatné,“ zamyslel sa Cíger.

Všetkých fanúšikov zaujíma to, či sa na MS predstaví hviezda Chicaga Marián Hossa. Aj s ním sa už Cíger bavil. „S Mariánom sme sa o tom bavili otvorene. Už má svoj vek, a tak má plné právo povedať, že toho má dosť. U neho je asi minimálna šanca, že by prišiel. Asi s ním nemôžeme počítať,“ prezradil.

Bývalý špičkový útočník má však pre Hossov postoj pochopenie. „Snaží sa však podporiť mladších chalanov, ktorých má okolo seba. Bavia sa aj o národnom tíme, čo je pre nás pozitívne,“ povedal slovenský tréner a pozastavil sa aj pri gólmanoch: „Brankárov máme vo výhľade dosť. Peťo Budaj je pre nás zaujímavá alternatíva. Má ozaj dobrú formu a cíti sa veľmi dobre.“