Detva 5. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)

HC 07 Orin Detva sa nevydaril vstup do Tipsport Ligy 2017/2018
Miroslav Chudý po sérii deviatich prehier skončil na pozícii hlavného trénera hokejistov HC 07 Orin Detva. Na poste ho nahradil jeho doterajší asistent Dušan Kapusta, pri vedení mužstva mu bude pomáhať kondičný tréner Tomáš Chlebničan. Informoval o tom denník Šport vo svojom štvrtkovom vydaní.
Na snímke uprostred hore tréner Miroslav Chudý

Nováčikovi sa nevydaril vstup do Tipsport Ligy 2017/2018, po ôsmich kolách má na konte iba jeden bod a v tabuľke figuruje na poslednom desiatom mieste. Naposledy Detva podľahla v utorok “dvadsiatke” 1:4. “Súčasná situácia ma trápi. Som nespokojný s výsledkami, ale nemôžem vymeniť 25 hráčov. Za súčasnú situáciu sa nedá viniť len tréner, ktorého si vážim, ale musel som niečo urobiť,” povedal pre Šport majiteľ klubu Róbert Ľupták.
Chudý prišiel do Detvy pred rokom po predčasnom konci v Nových Zámkoch. S tímom spod Poľany vyhral prvú ligu a v baráži si s ním takmer vybojoval účasť v najvyššej súťaži na úkor Dukly Trenčín. Detva sa napokon do Tipsport Ligy prebojovala po krachu martinského hokeja. Päťdesiatpäťročný kouč s ňou chcel tešiť fanúšikov, skončil však po ôsmich kolách. “Išlo o logické vyústenie situácie. Majiteľovi klubu som už v sobotu vravel, že skončím. Povedal mi, že prišli noví hráči, aby sme to ešte skúsili. Po dvadsiatke sme už ku koncu pristúpili,” prezradil Chudý, ktorý bol na podobný scenár pripravený. “Vedel som, do čoho idem, očakával som, že takáto situácia môže nastať. Mrzí ma, že sme v prvej šestine nezískali viac bodov. Jeden je málo. Niekoľko nocí chcem mať pokojný spánok. Náznaky nových kontaktov už boli, ale na ich konkretizáciu je priskoro.”
Vedenie klubu sa takisto rozhodlo rozšíriť káder o 35-ročného ruského obrancu Michaila Kukleva, ktorý má na konte 337 štartov v KHL za Severstaľ Čerepovec a Metallurg Novokuzneck. V stredu podpísal s Detvou zmluvu do konca sezóny. “Bude to naša najzvučnejšia posila. Obranu plánujeme vystužiť aj ďalším hráčom. Rokujeme s Martinom Chovanom, ktorý skončil v Nových Zámkoch,” potvrdil Ľupták pre denník Šport.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.