Trenčín 9. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)

Vďaka trom bodom Trenčanov a víťazstve Nových Zámkov nad Liptovským Mikulášom je situácia v tabuľke rovnaká

Zraky hokejových fanúšikov sa v stredajšom 52. kole Tipsport Ligy upierali najmä na zápas Dukly Trenčín, ktorá na svojom ľade hostila Banskú Bystricu. Ak chceli Trenčania zostať v hre o postup do play off, museli nad lídrom zvíťaziť.

Trenčan Boris Sádecký (druhý zľava) sa teší po góle so spoluhráčmi v zápase 52. kola hokejovej Tipsport Ligy Dukla Trenčín – HC’05 iClinic Banská Bystrica

Od úvodu zápasu bolo vidieť, že hostia neprišli do Trenčína odovzdaní, v prvej tretine jasne dominovali. Domáci potom v druhej časti hry otvorili skóre a trpezlivo čakali na ďalšiu chybu súpera. Tá prišla v tretej dvadsaťminútovke. “Nás teší každé víťazstvo, zvlášť v tejto situácii, kedy si nemôžeme dovoliť zaváhať. Toto bola vydretá výhra, ale myslím si, že aj zaslúžená,” zhodnotil duel strelec úvodného gólu Tomáš Starosta. Dukla hrala veľmi trpezlivo, hrala pozorne v obrane a nehnala sa bezhlavo do útoku. “Vedeli sme, že nejaký veľký hokej hrať s Bystričanmi nemôžeme. To by bola naša smrť. Chceli sme byť trpezliví a čakať na chyby. Bolo potom už len na nás, či ich využijeme alebo nie. Našťastie sme dokázali skórovať. Škoda, že sme nevyužili dve presilovky, ale našťastie sme výsledok ubránili,” dodal skúsený obranca Dukly.

Vďaka trom bodom Trenčanov a víťazstve Nových Zámkov nad Liptovským Mikulášom je situácia v tabuľke rovnaká, ako pred oboma zápasmi. Zámčania majú pred Duklou náskok troch bodov a všetko je naďalej otvorené. V piatok cestujú Trenčania do Liptovského Mikuláša, ktorý je už istým účastníkom baráže, Nové Zámky hostia Martin. “Pre nás je každý zápas o tom, aby sme získali tri body. Verím, že po výhre v Poprade, s Košicami a s Banskou Bystricou dokážeme zvíťaziť aj na ľade Liptovského Mikuláša a že sa napokon rozhodne až v záverečnom kole,” verí Starosta. V ňom sa na domácej pôde stretne v nedeľu Trenčín práve proti Novým Zámkom.

Okrem dobrej regenerácie sa ale zverenci Júliusa Pénzeša budú musieť vyrovnať aj s tlakom, ktorý hráči cítia. “Tlak na nás nebol len pred zápasom proti lídrovi, ale v celej poslednej šestine, kedy sme mali stratu päť bodov a museli sme ju dobiehať. Pod tlakom budeme aj v ďalších dvoch kolách, ale ja verím, že výhra s Bystricou nás nakopne,” dúfa 35-ročný obranca, ktorý prišiel do Trenčína tesne pred uzávierkou prestupov zo Slovana Bratislava. Práve po jeho akcii si do polovice zaplnený Zimný štadión Pavla Demitru po prvý raz zakričal gól. “Vyviezol som puk, chcel som nahrávať Hudecovi, ktorý však na seba natiahol obrancu a ja som pokračoval stredom ihriska až pred bránku,” opísal dôležitý moment zápasu. Avšak podpora divákov bude musieť byť v prípade výhry Dukly v Liptovskom Mikuláši oveľa mohutnejšia. “Divák je šiesty hráč aj a verím, že v nedeľu prídu a naplnia zimák,” dodal na záver Starosta.