Trenčín 21. februára (SITA/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)
 
Mesto Trenčín dostalo od vlády Slovenskej republiky dotáciu vo výške jeden milión eur, ktorú použije na rekonštrukciu Zimného štadióna Pavla Demitru

Na snímke primátor mesta Trenčín Richard Rybníček

Na jednom z najstarších “zimákov” v krajine dostane novú podobu interiér a hlavný vchod. Vo vnútri štadióna vymenia podložie na státie aj sedenie a všetky sedadlá za nové vo farbách Dukly Trenčín. Modernizáciou prejde šatňa pre hostí a vstupná brána, ktorá dostane novú podlahu. Zo stien zmizne drevené obloženie a pribudnú na ne fotografie najväčších hviezd trenčianskeho hokeja.
Kto rekonštrukciu dostane na starosť, ešte nie je známe. “Počas najbližších dní dotiahneme detaily presného opisu súťaže. Jej vyhlásenie predpokladám na prelome februára a marca, mala by trvať asi dva mesiace. Ak všetko pôjde podľa plánu, tak v máji by sa mali začať práce,” povedal primátor mesta Richard Rybníček pre MY Trenčín.
Modernizácia štadióna by nemala trvať dlhšie ako päť mesiacov a teda opravený štadión by mohli hokejisti a fanúšikovia Dukly Trenčín využívať už od začiatku sezóny 2019/2020. Kapacita by mala zostať nezmenená. “Na štadióne sa nikdy nebudú hrať majstrovstvá sveta, ale chceme, aby to bol dôstojný stánok. Nový tu najbližších dvadsať rokov nikto nepostaví,” dodal Rybníček.
Predsedu komisie mládeže a športu a tamojšieho poslanca Martina Smolku podpora od vlády potešila, ale zároveň sa domnieva, že financií potrebujú oveľa viac. “Štadión si to nesporne zaslúži, už aj preto, aké meno nesie. Potreboval by oveľa väčšiu investíciu. Dúfam, že aj tej sa dočkáme,” uviedol. Myslí si, že Zimný štadión Pavla Demitru by potreboval nové opláštenie, vzduchotechniku a energetický audit. “Na to by však boli potrebné financie v oveľa väčšom objeme,” dodal Smolka.
Štadión v Trenčíne postavili v roku 1960.
 
Príspevok Trenčín dostal dotáciu milión eur na rekonštrukciu Zimného štadióna Pavla Demitru zobrazený najskôr Hlavné správy.