Trasy a cestovný poriadok bratislavskej MHD je už aj na mapách Google

Bratislava 12. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Dopravný podnik Bratislava (DPB) v spolupráci so spoločnosťou Google spustili funkciu Verejná doprava už aj v Bratislave. Obyvatelia a návštevníci hlavného mesta si tak môžu priamo vo svojom počítači alebo v mobile jednoducho a rýchlo vyhľadávať trasy verejnej dopravy, prezerať cestovné poriadky či nájsť najvhodnejšie spojenie. Informovalo o tom v utorok vedenie dopravného podniku.

Na snímke generálny riaditeľ Dopravného podniku Bratislava (DPB) Milan Urban

“Bratislava sa zaraďuje medzi veľkú skupinu kultúrneho sveta a stávame sa dostupným a viditeľným aj na najväčšom celosvetovom internetovom vyhľadávači,” priblížil generálny riaditeľ DPB Milan Urban.
Projekt je výsledkom niekoľkoročnej prípravy a spolupráce DPB a spoločnosti Google. Nová funkcia umožňuje jednoducho nájsť podrobné informácie o trasách verejnej dopravy, vyhľadať konkrétne zastávky, ako aj prehliadať cestovné poriadky. Doteraz bolo možné v Bratislave takto vyhľadávať trasy len pre vodičov automobilov a pre peších. Podľa Urbana zámerom DPB je zjednodušenie cestovania v bratislavskej MHD a lepšia orientácia v hlavnom meste.
Informácie sú dostupné priamo v Mapách Google, prostredníctvom webového rozhrania www.google.sk/transit alebo na mobilných zariadeniach v aplikácii Mapy Google. “Aj keď informácie o vyhľadávaní trás a zastávok verejnej dopravy v Bratislave nie sú dnes ešte úplne kompletné, v najbližšom období sa bude pracovať na odstránení nedostatkov a doplnení všetkých potrebných údajov,” spresnilo vedenie DPB. Do budúcna pripravuje ďalšie projekty aj s inými spoločnosťami. Ako tvrdí, snahou nie je vytvárať zisk, ale poskytnúť informácie cestujúcim rôznymi kanálmi.
Google spustil funkciu Verejná doprava v roku 2007. V súčasnosti je na jeho mapách zobrazených už viac ako 2,5 milióna zastávok verejnej dopravy spolu s cestovnými poriadkami. Ako prví na Slovensku využívali túto službu obyvatelia a návštevníci Žiliny.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)