Bratislava 23. júla 2019 (PR článok/Foto:Renovality)

Suchá a unavená pleť nemusí byť iba dôsledkom nesprávnej starostlivosti a za jej nevitálnym vzhľadom sa môže skrývať celý rad faktorov. Predovšetkým naša genetická výbava, stres, životný štýl, nevhodná strava ako i nedostatok času na regeneráciu pleti zohrávajú významnú rolu a podpisujú sa na jej stave. Postupom času sa k suchej a unavenej pleti pridávajú aj prvé vrásky, ktoré je už o niečo ťažšie skryť

Tento problém trápi denne nespočetné množstvo žien ako i mužov a aj napriek tomu, že čas nezastavíme ani nespomalíme, vieme si včasnou, pravidelnou a najmä vhodnou kozmetickou starostlivosťou o pleť dopomôcť k jej dobrej kondícii. Spomedzi mnohých kozmetických prípravkov, ktoré nám trh ponúka, je potrebné siahnuť po takom, ktorý obsahuje látky pre pleť prospešné a najmä účinné.

Najväčším bojovníkom proti suchej pleti a vráskam je dobre známa kyselina hyalurónová, ktorá sa v pleti prirodzene nachádza, no jej množstvo sa s pribúdajúcim vekom znižuje. Vďaka svojej schopnosti viazať veľké množstvo vody, je skvelým pomocníkom pre dosiahnutie vyplnenia vrások a pevnej pleti. Preto ju stále viac a viac ľudí prijíma z iných zdrojov. Najčastejším spôsobom je jej vmasírovanie priamo do pokožky, ktorá nás trápi.

Spomedzi všetkých foriem prípravkov s obsahom tejto kyseliny, je najvhodnejšie zvoliť si sérum, pretože obsahuje zložky v koncentrovanej forme a s malým množstvom aplikovaného prípravku sa docieli želaný efekt. Navyše séra s  nízkomolekulárnou kyselinou hyalurónovou v sebe spájajú všetky zložky potrebné pre obnovu pleťových buniek, pretože práve nízkomolekulárna forma kyseliny zaručuje prienik aktívnych zložiek hlbšie do štruktúry pleti. V kombinácii s inými účinnými látkami, ku ktorým patrí napríklad ružový hydrosol, dochádza k maximálne efektívnemu vyhladeniu a vyplneniu pleti. Hydrosol navyše plní funkciu esenciálneho oleja, čím je pleť krásne rozžiarená a hydratovaná po dlhšiu dobu a pomáha odstrániť pocit napätej či sťahujúcej pleti.

Je nutné dbať na starostlivý výber vhodnej kozmetiky, ktorá pleti dodá všetky potrebné živiny a látky. S kvalitnou kozmetikou sa prvé výsledky dostavia rýchlo a okrem dobrého pocitu a krásnej pleti, sa budete mladistvému vzhľadu tešiť aj s pribúdajúcim vekom. Viac o tomto málom zázraku sa môžete dozvedieť aj na oficiálnych stránkach Facebooku Renovality.sk.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj