Trapas v priamom prenose: Redaktorka Českej televízie si pomýlila hymnu Európskej únie s hymnou Slovenska

Praha 12. marec 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Michal Svítok)

V piatok a v sobotu sa v Brne konal dvojdňový zjazd Českej vládnej strany ČSSD na čele s premiérom Bohuslavom Sobotkom. Na zjazde sa objavil aj Slovenský premiér Robert Fico. Najviac však zaujala redaktorka ČT24 , ktorá mala na sneme živý vstup , keď zrazu začala hrať hymna Európskej únie. Redaktorka však divákom oznámila, že práve počujú hymnu Slovenskej republiky

Ilustračné foto

Na výstavisku v Brne sa konal zjazd Českej strany sociálnodemokratickej (ČSSD).Strana si na ňom v piatok zvolila nové vedenie a v sobotu schválila dlhodobý program, z ktorého budú vychádzať jej priority pre tohtoročné voľby do Poslaneckej snemovne.

Na zjazde strany sa objavil v Soboru aj Slovenský premiér Robert Fico . Ten zablahoželal strane ČSSD k “fantastickým výsledkom” a Českú republiku označil  ako “oázu stability, prosperity, pokoja a dôveryhodnosti,” ktorú na Slovensku obdivujeme.

Zo zjazdu vysielala naživo aj televízia ČT24 . Redaktorka Petra Tuháčková si však urobila poriadny trapas. Informoval portál Blesk.

Redaktorka najprv uviedla českú hymnu a po jej skončení začala hovoriť o kandidátoch na predsedu strany. V tej chvíli sa však  ozvali ďalšie tóny . “Sobotkovci” ako správni eurohujeri pustili aj Ódu na radosť, čo je báseň zhudobnená Ludvigom van Beethovenom, z ktorej sa neskôr stala hymna Európskej únie. Všetko dopĺňala aj vlajka EÚ priamo vedľa reportérkynej hlavy. Tá ju však nevidela.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.