Transsexuálny experiment na britských školách: Do osnov sa dostane učebnica o detskej premene pohlavia

Londýn 12. januára 2017 (HSP/lifesitenews.com/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

120 britských škôl sa stane predmetom transsexuálneho experimentu, v ktorom budú žiaci vystavovaní LGBT ideológii o zmene pohlavia. Správu priniesol LifeSiteNews

Učebnica s názvom „Môžem ti porozprávať o rodovej rôznorodosti?“ (Can I tell you about gender diversity?), ktorej autor je LGBT aktivista CJ Atkinson, a ktorú schválilo Ministerstvo školstva, má odrádzať učiteľov, rodičov a žiakov od faktu, že na svete sú len dve pohlavia.

Ilustračné fotoIlustračné foto

60-stranová učebnica zachytáva fiktívny príbeh 12-ročného dievčaťa, ktoré sa cíti byť chlapcom. Hneď úvod šokuje a má navodiť dojem, že je zlé, keď rodičia označujú a vychovávajú svoje dieťa ako dievča, keď sa narodí bez penisu, či naopak:

„Moje meno je Kit a mám 12 rokov. Žijem v dome s mojou mamkou a ockom a naším psom, Pickleom. Keď som sa narodila, doktori povedali mojej mamke a ockovi, že mali dievčatko a počas prvých rokov môjho života ma tak aj vychovávali. Toto znamená byť pri narodení označená ako dievča. Nebola som takto šťastná.“

Dievča potom začne užívať „lieky“ na blokovanie zmien v puberte s cieľom „prejsť“ zmenou pohlavia, aby tak „zastavila telo, aby sa vyvíjalo smerom, ktorým by ju urobil nešťastnou“. Kit zároveň začne nosiť chlapčenské oblečenie, používať mužské zámená a zmenila si rodný list s novým menom „Christopher“. Toto dievča taktiež premýšľa, že v 16 rokoch by mohlo podstúpiť chirurgickú zmenu pohlavia a tiež užívať testosterón, aby sa v puberte jej telo adaptovalo na mužské.

Denník Daily Mail  upozorňuje na to, že v učebnici sú termíny ako „dámy“ a „páni“ a „chlapci a „dievčatá“ zavrhnuté a odsúdené, lebo diskriminujú transsexuálnych žiakov.

Učebnica vyvolala vo Veľkej Británii značné pobúrenie. Novinárka Sarah Vine z Daily Mail kritizovala kontroverznú učebnicu slovami:

„V pokusoch zlepšiť životy malej, takmer nulovej, menšiny, ohrozujeme duševné zdravie normálnych detí. Je čas zastaviť tento nezmysel.“

„Myslím si, že vkladať pochybnosti do myslí detí je pre nich škodlivé,“ vyjadril sa Lord Norman Tebbit, predseda konzervatívnej strany.

„Musíme rešpektovať city všetkých, vrátane učiteľov a rodičov, ktorí chcú aby sa na školách učili tradičné hodnoty,“ povedal Sir Anthony Seldon, britský učiteľ, historik a politický autor a komentátor.

Branislav Zaujec

ZDROJ >>

Komentujte :)