USA 10. januára 2017 (HSP/Foto:Wikimedia)

Transgender osoba, Jionni Confonti sa rozhodol/a zažalovať katolícku nemocnicu v USA kvôli tomu, že vedenie nemocnice odmietlo uskutočniť zákrok, ktorý by viedol k zmene pohlavia.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Ako informoval portál Truthrevolt, biologická žena, ktorá sa prezentuje ako muž, teda “transgender osoba,” žaluje katolícku nemocnicu za nevykonanie zákroku nazývaného “hysterektómia”, čo je súčasťou tzv. “zmeny pohlavia”. Ak by k tomuto zákroku došlo, bolo by jasne porušené katolícke učenie. Transgender osoba teda jasne vyhľadala túto nemocnicu s cieľom provokovať.

Riaditeľ katolíckej nemocnice Otec Martin Rooney napísal Confontimu e-mail:

“Toto je reakcia na váš e-mail ohľadom naplánovania celkovej hysterektómie tu v St. Joseph, teda odstránenie všetkých ženských pohlavných orgánov z uvedeného dôvodu zmeny pohlavia. Informujeme vás , že ako katolícka nemocnica nemôžeme povoliť vykonanie tohto zákroku u nás v St. Joseph.”

Conforti, ktorý/á začal/a tzv. prechod na opačné pohlavie v roku 2004, popisuje pocit “poníženia” v tejto nemocnici:

“Cítil som sa úplne ponížene ako človek. Takto by sa nemala správať žiadna nemocnica k ľudom, bez ohľadu na to, kto sú. Nemocnica je miesto, kde by ste mali mať pocit bezpečia a starostlivosti. Namiesto toho som bol ponížený,” povedal Confonti.

Podľa advokáta Omara Gonzaleza-Pagana všetci poskytovatelia zdravotnej starostlivosti musia konať v súlade s federálnymi anti-diskriminačnými zákonmi, aby neboli ohrozené práva LGBTI.

Doktori a zdravotné sestry však môžu využiť svoje právo, ktoré im umožňuje odmietnuť zákroky v rozpore s ich svedomím. Obzvlášť sa využíva v prípade potratov a môže byť využité aj v tomto prípade zmeny pohlavia.

Proti transgender zvrátenostiam sa vyslovila aj hlava katolíckej cirkvi pápež František.

Poľský biskup nedávno povedal: “V súčasnej dobe sa v  školách učia deti, že každý si môže vybrať svoje pohlavie. A prečo sa to učia? Pretože ich učebnice sú vyberané ľuďmi a inštitúciami, ktoré dávajú peniaze. Je to ideologická kolonizácia, podporovaná veľmi vplyvnými národmi. To je hrozné.”

Samuel Gdovin