Berlín 9. decembra 2018 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP-Alex Furtula)
 
V spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko sa v stredu uskutočnila v spolupráci s talianskou políciou veľká razia s krycím menom Pollimno proti talianskej Ndranghete. Zúčastnilo sa jej takmer tisíc policajtov.

Ilustračné foto

Polícia prehľadala niekoľko desiatok objektov. V Pullheime pri Kolíne bol zatknutý jeden z hlavných podozrivých – je ním 45-ročný majiteľ reštaurácie. Po úspechu razie chválil taliansky štátny žalobca Giovanni Bombardieri aj nedávne úpravy nemeckého zákonodarstva, ktoré umožňujú jednoduchšie a ľahšie zabratie majetku mafie, v tomto prípade Ndranghety.
Cez dolnorýnsky Brüggen sa pravidelne transportovali veľké množstvá kokaínu z latinskej Ameriky do Holandska, Belgicka, Nemecka a Talianska. Ndrangheta je najsilnejšia organizácia v mezinárodnom obchode s drogami v južnej Amerike a Európe
Okrem 45-ročného mafiána z Pullheimu boli zatknutí aj niekoľkí ďalší dôležití členovia talianskej Ndranghety v Nemecku. Všetci zatknutí sú vo vyšetrovacej väzbe.
Ako ukázali vyšetrovania, mafii pomáhali informáciami aj traja nemeckí policajti a dvaja štátni zamestnanci. Boli to dve ženy, jedna zamestnankyňa mesta Duisburg a jedna pracovníčka verejnej správy z Wesselingu.
Všetci piati obvinení sú vo vyšetrovacej väzbe.
Roman Bednár
 
Príspevok Traja nemeckí policajti prezradili Ndranghete dôležité služobné tajomstvá. Policajná razia v Nemecku zobrazený najskôr Hlavné správy.