Tragický požiar v Bronxe zapríčinilo dieťa hrajúce sa so sporákom

New York 29. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Frank Franklin II)

Americkí vyšetrovatelia sa domnievajú, že požiar v obytnej budove v newyorskom Bronxe, pri ktorom prišlo o život 12 ľudí, zapríčinilo dieťa hrajúce sa s horákmi na sporáku. Informoval o tom v piatok newyorský starosta Bill de Blasio.
Na snímke hasiči zasahujú pri tragickom požiari v obytnom dome v newyorskej štvrti Bronx

Uviedol, že štyria ľudia po štvrtkovom požiari v obytnom dome bojujú o život. Podľa newyorského hasičského oddelenia sú medzi obeťami dievčatá vo veku jeden, dva a sedem rokov a chlapec, ktorého vek neuviedli.
Niektorým obyvateľom obytného domu sa podarilo uniknúť, ale plamene sa šírili tak rýchlo, že mnohí nestihli ani vyjsť zo svojich bytov. V päťposchodovej obytnej budove sa nachádzalo vyše 20 bytov, pričom požiar sa začal šíriť z prvého poschodia.
Predstaviteľ hasičov Daniel Nigro označil požiar s ohľadom na vysoký počet úmrtí za “historický svojou závažnosťou”.
Budova bola postavená pred viac než sto rokmi, uviedol denník New York Times. Obyvateľov z nej evakuovali do neďalekej školy. New York aktuálne zasiahla vlna chladného počasia.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)