Bratislava 27. februára 2018 (HSP/Foto:PrintScreen)

Tragickú vraždu novinára Kuciaka začali politici okamžite zneužívať na politický boj. Dnes ešte nie je jasné o tejto brutálnej vražde takmer nič, politici už však označujú vinníkov a spoluvinníkov. Z vyjadrení politikov vyberáme:
Ilustračné foto

Janka Cigánikova (SaS): Fico sľubuje milión za informácie o vražde novinára. Pritom je spoluvinník.

Lucia Nicholsonova(SaS): Nepoznáme motív, ale aj tak sa chcem spýtať: Čo urobila polícia s trestným oznámením novinára Kuciaka, ktoré podal hneď po tom, ako sa mu ten fúzatý skrblik Kočner vyhrážal? Čo ste urobili, minister Kaliňák, vy a vaše komando, aby sa ten novinár cítil v bezpečí a mohol sa venovať svojej práci investigatívneho novinára? Nič? Kočner je váš človek, tak ako aj Laci B. Že vraj predajné slovenské prostitútky…. tak ste to povedali, premiér Fico… nie?

Ľubomír Galko (SaS): je to na okamžité odstúpenie prezidenta Policajného zboru Gašpara aj ministra vnútra Kaliňáka. Oboch dáme predvolať na najbližšie rokovanie Výboru pre obranu a bezpečnosť.

Veronika Remišová (OľaNO):Policajný prezident potvrdil, že vražda investigatívneho novinára Jána Kuciaka s veľkou pravdepodobnosťou súvisela s jeho prácou. Keď si pozrieme jeho investigatívne články z posledného pol roka, vystupujú v nich okrem iných ľudí napojených na Smer mená 2 ľudí: jeden z nich je L. Bašternák, od ktorého minister vnútra kúpil za nízku cenu podiel vo firme, a ktorý prenajíma luxusný byt predsedovi vlády. Druhý z nich je M. Kočner, ktorý si vraj tyká s premiérom a spomína sa aj pri predsedovi poslaneckého klubu Smeru. Minister vnútra Robert Kaliňák preto na svojom poste nemá čo hľadať. Mal by odstúpiť a ministerstvo by nemal viesť nikto zo strany Smer.

Igor Matovič (OľaNO):Na “ohováranie” premiéra Gašpar neváha nasadiť špecialistov z NAKA, na hrabanie v 25 rokoch môjho účtovníctva nasadil desiatky ľudí a po roku nenašli nič. Jana Kuciaka nechal napospas radovému vyšetrovateľovi z okresu!
Má právo byť takýto človek naďalej prezidentom policajného zboru? Nemá, ani chvíľu! A človek, ktorý jeho neschopnosť dlhé roky kryje? Kaliňák? Nemá, ani chvíľu! Odstúpte, bastardi!

Richard Sulík (SaS): Očakávame, že vyšetrovanie sa bude viesť s inou razanciou ako vyšetrovanie obskúrnych podnikateľov typu Ladislav B. či Marián K. Očakávame, že policajti a prokurátori nebudú stáť na strane vrahov ako sme tomu boli svedkami pri vražde Róberta Remiáša. V žiadnom prípade nesmieme dopustiť takýto vývoj aký tu bol v 90. rokoch

Novinár Arpád Šoltész na portáli tvnoviny.sk uverejnil článok s názvom Jan Kuciak je Ficov Remiáš v ktorom tvrdí, že Fico je spoluzodpovedný za atmosféru, ktorá zabíjaniu novinárov vyslovene praje. Ak predseda vlády označí celú profesnú skupinu za prostitútky, dáva jasný signál, že jej príslušníci sú voľní na odstrel.

Sorošova Nadácia otvorenej spoločnosti zvoláva na 13.marca tichý protest.