Trebišov 5. decembra 2017 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Polícia stále vyšetruje samovraždu mladej študentky Anny z Trebišova. Dievča vo štvrtok ráno našli okoloidúci na jednom z elektrických stĺpov na ulici. Okolnosti naznačujú, že išlo o samovraždu, to však príbuzní neveria. Včera sa konala posledná rozlúčka s mladou študentkou obchodnej akadémie.
Ilustračné foto

“Ráno bolo nájdené telo dievčiny bez známok života,” uviedla vo štvrtok košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Dievča bolo nájdené na stĺpe verejného osvetlenia, len niekoľko ulíc od jej bydliska, údajné obesené pomocou opasku. V danej veci začaté trestné stíhanie pre podozrenie z trestného činu usmrtenia.
V trebišovskom dome smútku sa v nedeľu zišlo niekoľko stoviek ľudí, aby vyprevadili na poslednej ceste mladú Annu. Smrť dcéry veľmi ťažko niesla jej matka, ktorá dlho stála nad bielou truhlou a neveriacky oplakávala zosnulú dcéru.
„Je tu deň ktorý sme nemysleli, že raz príde, keď sa lúčime s Ankou bez podania rúk a objatia. Končí sa jej život a nám začína spomienka. Bola krásna, dobrá, ale trochu aj rebelka, skrátka úžasne dievča. Spí sladko anjelik náš a dávaj na nás tam hore pozor na všetkých!” povedal vo svojej reči jeden zo spolužiakov.
Denník Plus Jeden deň uvádza, že spôsob samovraždy dievčaťa vyvoláva množstvo otáznikov. Údajne dievča bolo v stredu večer s partiou v dome na Gorkého ulici. Nadránom sa rozhodlo odísť domov. Kamaráti ju chceli odprevadiť, ale odmietla so slovami. „Chcem byť sama!“ Čo sa neskôr stalo si nedokážu vysvetliť ani príbuzní, ale ani spolužiaci.
Po smrti dcéry, ešte minulý týždeň, poskytla médiám rozhovor matka obete. „Odišla z domu v stredu o ôsmej večer, ešte o polnoci sme spolu hovorili. Bola veselá. Pýtala som sa jej kedy príde,“ spomína matka. „Domov neprišla. Keď nás nadránom kontaktovali policajti, myslela som, že niečo vystrojila. To čo som sa dozvedela, by mi nenapadlo ani v najhoršom sne,“ povedala tesne po nešťastí mama Lenka. „
Nech polícia vyšetrí čo bolo za tým. Sama to určite nespravila,“ tvrdila vtedy nešťastná žena.„Nešlo tu o nešťastnú lásku ani problémy v rodine či škole. Nebol dôvod na to, aby si siahla na život,“ trvala na svojom. K rečiam o tom, že by jej dcéru niekto vydieral kvôli nahým fotografiám len poznamenala. „Neviem nič o tom. Polícia zabavila jej mobil, tak uvidíme, ako to všetko napokon skončí. Možno sa dozvieme niečo, o čom sme doteraz ani netušili, hoci nepredpokladám, že vyšetrovatelia zistia niečo prevratné. Uvidíme,“ povedala.