Slovensko 16. októbra 2017 (HSP/Foto: TASR-KR PZ Trenčín)
 
Uplynulú sobotu ráno pred 4.00 hodinou došlo v katastri obce Nitrica k tragickej dopravnej nehode. Pri tragickej udalosti sa zrazil kamión s úžitkovým vozidlom Opel Vario, v ktorom cestovali domov Slovenky pôsobiace v Rakúsku ako opatrovateľky.
Tragická dopravná nehode, ktorá sa stala pred 4.00 hodinou v katastri obce Nitrica v okrese Prievidza

Na mieste zomrelo sedem ľudí. Ťažko zranená 49-ročná žena bola prevezená do nemocnice v Bojniciach, žiaľ, aj tá včera zraneniam podľahla. Z nehody vyviazol s ľahkými poraneniami len vodič kamióna (viac TU).
Pri nehode zomrel šofér vozidla Milan (54), ktorý pochádzal z Michaloviec. Ostatné ženy pochádzali prevažne z Prešovského a Košického kraja:  Katarína (54) – Spišská Nová Ves, Ľubica (55) – Prešov, Lucia (37) – Prešov, Alena (47) – Bardejov, Jana (34) – Nováky, Anna (49) – Stropkov. Najmladšou obeťou bola len 28-ročná Júlia z Ráztočna. V dôsledku nehody prišlo o matky a otca 12 detí.
Tragická dopravná nehode, ktorá sa stala pred 4.00 hodinou v katastri obce Nitrica v okrese Prievidza
Podľa doterajších informácií dôvodom nehody je pravdepodobne mikrospánok šoféra dodávky. Znalec z odboru cestnej doprav Milan Holéci pre portál pravda.sk vysvetlil, že mikrobus pravdepodobne náhle vošiel do jazdného pruhu kamiónu. Svedčiť má o tom fakt, že na strane kamióna a ani dodávky nie je žiadna brzdná stopa.
Podľa Holéci kamionista išiel rýchlosťou 80 – 90 kilometrov za hodinu, vodič dodávky mohol ísť rovnakou alebo o niečo vyššou rýchlosťou.
Tragická dopravná nehoda medzi Hornými Vestenicami a Nitrianskymi Sučanmi, pri ktorej zomrelo osem ľudí, je podľa prezidenta Policajného zboru Tibora Gašpara najtragickejšou v jeho policajnej praxi.

Podľa slov pani Mariky, ktorá sedem rokov pracovala v rovnakej rakúskej agentúre ako zosnulé ženy a ktorá sa k situácii vyjadrila na profile Polície SR, bol Milan zodpovedným vodičom, ktorý počas jazdy nikdy netelefonovala a nesmskoval, ako ostatní vodiči.
„Dúfam, že konečne niekto zakročí voči praktikám agentúr, pretože okrem toho, že berú peniaze od opatrovateliek a nie málo! Aby mali ešte vyšší zisk, podmieňujú prácu aj cestovaním v ich vlastných agentúrnych autách, v ktorých šofér sedí nie raz vkuse aj 30 hodín a šéfov agentúr to vôbec nezaujíma,“ dodáva pani Marika.
Bývalá opatrovateľka tiež upozornila na dôležitý problém na Slovensku, a to odchod matiek a otcov od svojich rodín: „Vážení, dúfam, že si mnohí uvedomíte, že aj na to, aby niekto odišiel od rodiny, treba mať gule a veľmi rada doprajem každému, nech si to skúsi prácu mimo republiky, nech naberie odvahu ako ju mali aj obete dopravnej nehody. Je mi veľmi ľúto mojich bývalých kolegýň a kolegov.“ „Česť ich pamiatke,“ dodala na záver.