Nagoja 17. decembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Shizuo Kambayashi)

Japonská automobilka Toyota plánuje v budúcom roku predať takmer 10,8 milióna vozidiel. To znamená zvýšenie oproti odhadovanému predaju v tomto roku a zároveň priblíženie sa k terajšej svetovej jednotke Volkswagen

Ilustračné foto

Japonská spoločnosť v utorok zverejnila plány, v rámci ktorých počíta na budúci rok s predajom 10,77 milióna vozidiel, uviedla agentúra Bloomberg. Do tohto počtu sú zahrnuté aj autá predávané jej divíziami, výrobcom malých áut Daihatsu Motor a nákladných áut Hino Motors. Tento rok očakáva Toyota predaj 10,72 milióna vozidiel.

V prípade, že v budúcom roku predaj zvýši na očakávanú úroveň, výrazne sa priblíži k svetovej jednotke Volkswagen. Nemecká firma predala vlani 10,8 milióna vozidiel a aj tento rok očakáva predaj približne na rovnakej úrovni.

Automobilky po celom svete zápasia v tomto období s náročnými podmienkami. Obchodné konflikty a slabý rast svetovej ekonomiky ich nútia znižovať vyhliadky zisku a prepúšťať. Navyše, nemalý objem financií musia presúvať do nových technológií a takzvaných nových energetických a prepojených vozidiel.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj