Toto už naozaj prepískli: Protislovenský denník N zobrazil Ľudovíta Štúra s “Hitlerovými fúzmi”

Bratislava 14. júna 2018 (HSP/Foto:screenshot)
 
Liberálny fake newsový Denník N je známy svojou protislovenskou aktivitou. Tentokrát to už ale poriadne prepískli. Slovenského národného dejateľa Ľudovíta Štúra zobrazili na titulnej strane tlačenej verzii denníka N, s fúzmi v štýle Adolfa Hitlera.

Na snímke titulka Denníka N s Ľudovítom Štúrom

Ľudovít Štúr je jedna z najvýznamnejších slovenských osobností, ktorá sa podieľala na obrode Slovenského národa. Medzi jeho najznámejšie počiny bolo vytvorenie spisovnej slovenčiny, ktorú s menšími úpravami používame dodnes.
Protislovenskému Denníku N však nič nie je sväté. Na titulnej strane tlačenej verzii denníka neváhali zhanobiť tohto slovenského velikána. Ľudovíta Štúra zobrazili s typickými Hitlerovými fúzmi, nad ktorým sa niesol názov: “Bol Štúr antisemita?” Upozornil na to Zem a Vek.
Obrázok patril k rozhovoru s Miloslavom Szabóm, ktorý je “súdnym znalcom” v prípade novinára Tibora Eliota Rostasa a poslanca ĽSNS Stanislava Mizíka. Jeho posudok prispel k tomu, že ozbrojené komando NAKA vtrhlo do domu Tibora Eliota Rostasa a pred vystrašenými deťmi naňho mierilo zbraňami. Rostasa vinia z toho, že citoval výroky slovenských národných dejateľov, vrátane Ľudovíta Štúra. Vraj sa jednalo o antisemitizmus.
Denník N tak prerazil žurnalistické dno. Zaradil sa tak k týždenníku .Týždeň, Štefana Hríba, ktorý na svojej titulnej strane zobrazil Ľudovíta Štúra v uniforme pripomínajucej gardistov.
Samuel Gdovin
 
Príspevok Toto už naozaj prepískli: Protislovenský denník N zobrazil Ľudovíta Štúra s “Hitlerovými fúzmi” zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)